1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Dogecoin (DOGE) Aldı Başını Gidiyor!

Kripto para piyasalarının 2021 yılında popüler hale gelen altcoinlerinden biri olan ve belki de bu alanda liderliği göğüsleyen Dogecoin (DOGE), Şubat ayı başlarında yakaladığı bu popülarite artışını bir süre kaybetmişti. Söz konusu dönemde 1 günde %1000 oranında değerlenerek herkesin dikkatini çekmeyi başaran DOGE, ardından kademeli olarak düşüşe geçmiş, hakkında sosyal medyada yapılan paylaşımlar azalmış böylece kısmen unutulmuştu. Ancak Dogecoin, son iki haftalık değer artışları ile eskisinden de güçlü konumlara gelmeyi başararak yeniden tüm dikkatleri çekti. Rekorunu tazeleyen DOGE, piyasa değeriyle de hiç beklenmedik seviyelere geldi.

Dogecoin (DOGE) Aldı Başını Gidiyor!

Hiçbir amacı olmadan, hiçbir hizmet vermeden, sadece şaka amacıyla piyasalara sürülen Dogecoin (DOGE) ortaya çıktığında, onun geliştiricileri dahi DOGE’un böyle bir noktaya geleceğini asla tahmin etmiyordu. Zira DOGE öylesine piyasalara sürülmüş, amaçsız bir coindi. Ancak zaman içinde yatırımcıların ilgisini çeken şey de bu oldu. DOGE, çok uzun bir süre 0’a yakın seviyelerde fiyatlandıktan sonra, piyasada popüler hale gelmeye başladı ve geçtiğimiz dönemlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, DOGE’un favori coini olduğunu duyurdu. Daha sonra geçtiğimiz Şubat ayı başlarında WallStreetBets isimli topluluk oluşumunun yoğun desteği ile ciddi yükselişe geçen DOGE, Elon Musk’ın Twitter paylaşımları ile adeta şahlanmıştı. 1 günde %1000 oranında artış elde ederek dikkatleri çeken DOGE, ara verdiği değer artışlarına kaldığı yerden devam etmeye başladı ve son iki haftalık süreçte gelen değer artışları ile DOGE, eski rekorunun da üzerine çıkmayı başardı.

DOGE Bu Kez Listede 8. Sırada

Dogecoin, yazım sırasında 0,2550 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte DOGE %88 oranında, son 1 haftalık süreçte %220 ve son iki haftalık süreçte %300’e yakın değer kazanmayı başararak inanması güç bir performans ortaya koydu. Daha önceki ani ve beklenmedik yükselişi sonrasında DOGE, elde ettiği piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasına son sıradan girmeyi başarmıştı. Son gelen yükselişler ile birlikte DOGE, bu kez listede 8. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

DOGE İçin Fiyat Hedefleri

DOGE son yükselişleri ile birlikte eski rekorunun da üzerine çıkmayı başardı. Tüm zamanların rekorunu kırdığı için DOGE adına analistler, önünde önemli bir direncin bulunmadığını ifade ediyor. Yani DOGE, şimdilerde fiyat keşfine başlamış olabilir. Analistler, buna rağmen 0,29 dolarlık seviyesinin psikolojik bir direnç oluşturacağını ifade ediyor. Asıl büyük hedef olarak ise analistler DOGE adına 1 dolar seviyesini işaret ediyor. Bunun için DOGE’un fiyatını 4 kat artırması gerekiyor.

Ünlü Analist DOGE Yükselişi İçin Uyardı

Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Coinmamba, DOGE yükselişinde yatırımcıları uyardı. Analist, DOGE’un son dönemde yaptığı gibi parabolik yükselişlerin görüldüğü durumlarda short pozisyon kadar long pozisyon açmanın da tehlikeli olabileceğini dile getirdi. Coinmamba yaptığı uyarıda aslında, çok sert bir düşüşe karşı yatırımcıları uyadrı.