1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Dogecoin (DOGE) Artık ATM’lerde!

Kripto para piyasalarında, Ocak ayının sonlarında ve Şubat ayının başlarında müthiş bir patlama yaşanmıştı ve bu popülarite patlamasını Reddit platformunda bir araya gelen genç yatırımcılar ile Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ciddi ölçüde desteklemişti. Söz konusu dönemde popülarite konusunda lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) bile geride bırakan DOGE, popülaritesini korumaya devam etti ve artık ATM’lerdeki yerini aldı!

Dogecoin (DOGE) Artık ATM’lerde!

Kripto para piyasalarında bugüne kadar birçok sıra dışı gelişme yaşandı. Özellikle 2017 yılından sonra geçen 3 yıldaki durgunluk, 2020 yılında yerini oldukça enteresan gelişmelere bıraktı. Birçok farklı gelişmenin yaşandığı dönemde, en çok dikkat çeken şüphesiz ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Ancak Bitcoin’in yakaladığı bu popülaritenin büyük bir kısmını Ocak ayının sonlarında ve Şubat ayının başlarında Dogecoin (DOGE) almayı başardı. Reddit platformunda bir araya gelen topluluk oluşumu WallStreetBets’in DOGE’a destek vermesini daha sonra Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da destekledi, böylece DOGE 1 günde %1.000 oranında değer kazanarak tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Topluluk oluşumu bu desteğini daha sonra yavaş yavaş geri çekse de Elon Musk, daha önceden de favori kripto para birimi olan DOGE’u desteklemeye devam etti. Elon Musk’ın dokunuşları sonrasında birçok isim daha devreye girdi ve sonunda DOGE artan popülaritesinin meyvesini ATM’lerde yer almaya başlayarak topladı.

Coinflip CEO’su Polotsky Açıklama Yaptı

Dogecoin piyasalara sadece şaka olsun diye, hiçbir amacı olmadan ve hiçbir değer kazanma kaygısı olmadan sürülmüştü. Ancak zaman içinde büyük destekler alan DOGE, Şubat ayı başlarında yaşadığı değer artışları sonrasında, piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para birimi olmayı bile başardı. Gelen desteklerin hakkını veren DOGE, artık 1.800 ATM’de yer alacak. Lider kripto para birimi Bitcoin için ATM sağlayıcısı Coinflip şirketinin CEO’su Daniel Polotsky, 1 Mart tarihinde bir açıklama yaptı ve DOGE desteğini resmen duyurdu.

Polotsky DOGE Adımının Sebeplerini Açıkladı

Daniel Polotsky, yaptığı açıklamalarında DOGE’a neden böyle bir destek verdiğini, onun son zamanlarda yakaladığı popülarite ve kitlesel olarak benimsenmesi sebepleri ile açıkladı. DOGE’a bu popülariteyi ise büyük oranda WallStreetBets sağlanmış gibi görünse de onu ciddi ölçüde asıl destekleyen her zaman Elon Musk olmuştu. 4 Şubat tarihinde sadece bir roket fotoğrafı paylaşarak “Doge” yazan Elon Musk’ın paylaşımı sonrasında DOGE fiyatı %25 oranında artmıştı. Yaşanan artışlar sonrasında, Polotsky artık DOGE’un 1.800 ATM’de bulunabileceğini ifade etti.

Mark Cuban’ın DOGE Desteği

Tabi ki DOGE’a olan destek bununla sınırlı kalmadı ve devreye başka ünlü isimler de girdi. Örneğin 4 Şubat tarihinde Elon Musk’ın yaptığı paylaşım sonrasında, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da 8 Şubat tarihinde olaya dahil oldu ve konuya ilişkin olarak Cuban “DOGE arz ve talep ekonomisini öğretirken, insanları kripto söylemleri ile tanıştırırken, size piyango biletinden daha fazla kazanma şansı sunuyor” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap