1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Dogecoin Rallisine Kripto Uzmanlarından Tepki Yağıyor

Son günlerde yaşadığı yükseliş ile kripto para piyasasının ilgi odağı haline gelen Dogecoin’e analistlerden tepki yağıyor. Dogecoin rallisini sert sözlerle eleştiren uzmanlar, bu kripto paranın yatırımcılara zarar vereceğini iddia etti. Charles Hoskinson ve Max Keiser DOGE hakkında birçok olumsuz açıklamada bulundu.

Dogecoin Rallisine Kripto Uzmanlarından Tepki Yağıyor

Kripto para piyasasında son dönemlerde büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Coinbase hisselerinin borsada listelenmesinin de etkisi ile kripto paralar ciddi yükselişler gösterdi. Son 7 günlük periyod içinde Bitcoin başta olmak üzere birçok altcoin projesi de önemli gelişmeler yaşadı. Kripto para piyasasındaki bu hareketlilik içinde bir günde yüzde 150 oranında yükselen Dogecoin ile yatırımcıların dikkatini çekti.

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından desteklendiği bilinen Dogecoin, son günlerde kripto para piyasasının en çok konuşulan birimi haline geldi. Elon Musk’ın tweeti ile bir günde değerini ikiye katlayan Dogecoin, 0.45 dolar seviyesine ulaştı ve tarihi rekorunu kırdı. Haftalık yükselişi yüzde 450’yi aşan kripto para bazı piyasalarda ise hacim rekoru kırdı. Dogecoin’in bu inanılmaz yükselişi kripto para yatırımcılarını harekete geçirirken, analistler ve kripto para uzmanları ise Dogecoin rallisine eleştirel yaklaşıyor.

Max Keiser Dogecoin’in Diğer Kripto Para Projelerini Kötü Etkilediğini Açıkladı

Bitcoin ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan ünlü analist Max Keiser, Dogecoin rallisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in ateşli bir savunucusu olan Max Keiser, genellikle altcoin projelerine sunduğu eleştiriler ile gündeme geliyor. Ünlü analist şimdi de Dogecoin rallisinin Bitcoin ve diğer kripto para projelerine  zarar verdiğini iddia etti.

Max Keiser Dogecoin’in bir aldatmaca olduğunu belirttiği açıklamasında Bitcoin karşısındaki duruşunu da değerlendirdi. Ünlü analist  Dogecoin’in sahte değer kazançlarının Bitcoin’e zarar verdiğini ve bunun bilinçli olarak yapıldığını belirtti.

DOGE Destekçisi Elon Musk Eleştirilerin Hedefi Oldu

Dogecoin’in fiyat yükselişi hakkında olumsuz açıklamalarda bulunan ünlü analist Max Keiser Elon Musk hakkında da açıklama yaptı. Bu yükselişi Elon Musk’ın yarattığını açıklayan Keiser yatırımcıları uyardığı açıklamasında Elon Musk’ı da suçladı.

Dogecoin yükselişi ile ilgili olumsuz görüşlerini paylaşan bir diğer isim olan Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson da açıklamalarında Elon Musk’ı hedef gösterdi. Ünlü isim Dogecoin’in Elon Musk’ın paylaşımları nedeni ile yükseldiğini ancak bu fiyat artışının balon olduğunu iddia etti.

Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson Dogecoin Yatırımcılarını Uyardı

Charles Hoskinson Dogecoin ile ilgili açıklamalarında yükselişten Musk’ı sorumlu tutmakla beraber yatırımcılara da uyarılarda bulundu. Hoskinson DOGE yükselişinden kazanan yatırımcıların, kripto parayı desteklemeye devam etmemeleri gerektiğini belirtti. DOGE’nin fiyat artışının balon olduğunu açıklayan Hoskinson, kripto paranın ani bir düşüş yaşamasını beklediğini açıkladı. Yatırımcıların da yüksek kayıplarla karşı karşıya kalabileceğini belirten ünlü isim bu nedenle Dogecoin’den uzak durulması gerektiğini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir