1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Doğru Tahminleriyle Ünlü Analistten Bitcoin ve 4 Altcoin Hakkında Yeni Tahmin!

Doğru Tahminleriyle Ünlü Analistten Bitcoin ve 4 Altcoin Hakkında Yeni Tahmin!

Kripto para piyasalarıyla ilgilenen yatırımcıların yakından tanıdıkları kripto para analisti ve trader Michael van de Poppe, yeni bir tahminde bulundu. Ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının gelecek dönemdeki çizeceği yön hakkında tahmin yaparken aynı zamanda Ethereum (ETH), XRP, Chainlink (LINK) ve Swipe (SXP) hakkında görüşlerini paylaştı.

featured

Kripto para dünyasında Crypto Michael olarak bilinen ünlü analist, 82 bin kişiden oluşan Twitter takipçilerine Bitcoin fiyatları hakkında önemli tahminlerin yer aldığı paylaşımlar yaptı. Poppe’a göre Bitcoin’in 13 bin 678 doların üzerindeki seviyelerde tutunabilmesi halinde muhtemelen 14 bin dolarlık direnci kırması yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Poppe, “Burada ilginç bir sıçrama ve direniş bölgesine geri dönme var. Bunu kırarsak 14 bin doların üzerindeki yükseklere gideceğiz. Oynaklık yüksek ve seçimler sırasında muhtemelen yüksek kalacaktır.” ifadelerini kullandı. Crypto Michael adıyla bilinen ünlü analist Bitcoin dışında diğer 4 altcoin hakkında da önemli tahminlerde bulundu.

Ethereum Fiyatlarına Dair Tahmin

Crypto Michael, sosyal medya takipçilerine yaptığı paylaşımlarda Ethereum (EHH) hakkında da dikkat çekici yorumlar yaptı. ETH/BTC çiftinin eylül ayında kilit bir direnç seviyesine ulaştıktan sonra bir dip oluşturmaya hazır olduğunu ifa eden Michael van de Poppe, şu paylaşımda bulundu: “0,038 direnç aralığında reddedildi ve şu anda 0,024 ile 0,026 arasındaki düşük aralıkta destek oluşturmaya çalışıyor.”

Van de Poppe, her ne kadar ETH/BTC 0,024 desteği ile dipten düşmüş olsa da yeni bir patlama döngüsüne hemen girmesini beklemiyor. Poppe bu konudaki paylaşımında, “Önceli dip yapılarda da görebileceğiniz gibi biraz zaman alıyor. Dibe vurmaya başladıktan sonra hafif bir sıçrama yapıyor ve sonra bir sıkıştırma yapmaya başlıyoruz. Böylece bir sonraki boğa dalgası başlıyor.” ifadelerini kullandı.

Chainlink’te Düşüş Olası Mı?

Ünlü kripto para analisti, önemli bir seviyede işlem gördüğünü söylediği Chainlik için de açıklama yaptı. LINK hakkında yaptığı paylaşımda, “Eğer 10 dolar civarındaki alanı kaybederse, burada daha düşük bir yükseliş alırsak, o zaman büyük olasılıkla olacaktır. Potansiyel uzunlar için esas olarak 7 dolarlık alana bakacağım.” dedi.  Van de Poppe XRP’nin de LINK ile aynı durumda olduğunu şu ifadelerle açıkladı: “Fiyatın 0,22 – 0,23 ABD dolarının altına düştüğünü görmek istemezsiniz. XRP bu bölgeyi kaybederse 0,19 ABD dolarına ulaşana kadar bekleyeceğim. Orada tutarsak, bir sonraki döngüde 0,32 ABD dolarına hatta belki 0,40 ABD dolarına doğru başka bir yükseliş elde edebiliriz.”

SXP Düşüş Trendine Devam Edebilir

Kripto para piyasalarında geniş bir takipçi kitlesi bulunan trader, düşüş trendine devam edeceğine inandığı SXP’den de şu şekilde bahsetti: “Bu noktada tartıştığım desteğin yanında 0,75 dolardayız. Burada tutacak mıyız? Herhangi bir dip yapısının net bir teyidi olmadığı için kesin olarak bilmiyorum. Ancak tutmazsak, sonraki alan 0,57 dolar civarında.”

Yorum Yap

Yorum Yap