1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Donald Trump’ın Sitesini Hackleyen Saldırganlar: XMR Gönderin Bilgi Açıklayalım!

Trump'ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, Trump'a ait web sitesinin hacklendiğini açıkladı ve gerekli düzenlemelerin yapıldığını açıkladı.

Donald Trump’ın Sitesini Hackleyen Saldırganlar: XMR Gönderin Bilgi Açıklayalım!

ABD Başkanı Donald Trump’ın adı ve soyadı ile kurulmuş olan .com alan adı uzantısına sahip web sitesi hacklendi. Siber saldırganlar, kısa süre sitede XMR adreslerine yer verdiler ve eğer ki XMR cüzdanına bilgi gönderilirse “çok gizli ve çok özel belgeleri ve bilgileri” açıklayacaklarını iddia ettiler.

Ancak yaşanan hack olayından dakikalar sonra Trump’ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, konu ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı ve durumdan haberdar olduklarını, web sitesinin düzeltildiğini ve eski haline getirildiğini açıkladı. Web sitesinin herhangi bir belge veya bilgiye, özel bir içeriğe sahip olmadığını açıklayan Murtaugh, “herhangi bir özel bilgi veya belge internet sitesinde bulunmuyor” dedi.

Monero Talep Ettiler

Monero (XMR) cüzdan adreslerine yer veren saldırganların FBI tarafından kısa süre içerisinde tespit edilebileceği tahmin ediliyor. CIA ve FBI’ın web sitesine saldıran kişilerle ilgili yasal işlemlerin başlatılmasa bile saldırgan veya saldırganlara ulaşmasının mümkün olabileceği iddia ediliyor.

Monero talep edilmesinin sebebi olarak çok daha gizlilik odaklı kripto para birimi olması gerekçe olarak gösterilirken, özellikle de web sitesinde yer alan XMR cüzdanında daha önce herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı merak konusu olmuş durumda.

Web Sitesi Sadece Normal Amaçlarla Kullanılıyor

Trump’ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, web sitesinin sadece normal amaçlarla kullanıldığını açıklarken, özellikle de kısa süre içerisinde sitenin düzeltilmiş olması nedeniyle kimsenin XMR cüzdanına ödeme göndermediği tahmin ediliyor.

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Bu tür kimliği bilinmeyen cüzdanlara kripto para birimi göndermek suçlu duruma düşmenize sebep olabilir. Özellikle de abd tarafından yaptırım uygulanan kripto para cüzdan sahiplerine yapılacak ödemeler yaptırım listesine sebepsiz yere eklenmenize yol açabilir. Kimliği bilinmeyen kripto para cüzdanlarına özellikle de bu tür önemli durumlarda asla ödemeler yapmayın ve asla bu cüzdanları başka yerlerde paylaşmayın.

Yorum Yap