1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Elon Musk Adını Kullanan Cüzdanı Sert Eleştirdi

Kripto para piyasalarına son günlerde damgasını vuran Elon Musk, sosyal medyayı aktif olarak kullanmasıyla da biliniyor. Geçtiğimiz günlerde tetikleyici bir unsur gibi bazı kripto para birimleri adına devreye giren Elon Musk, bu kez Twitter hesabından, bir kripto para cüzdanını sert sözlerle eleştirdi. Elon Musk’ın söz konusu eleştirisinin sebebi ise kripto para cüzdanının, izinsiz bir şekilde Elon Musk’ın adını kullanmaya çalışması oldu.

Elon Musk Adını Kullanan Cüzdanı Sert Eleştirdi

Kripto para piyasalarında 2021 yılında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Piyasalardaki haber akışı, 2021 yılının son çeyreğindeki haber akışları ile yarışır hale geldi. Şubat ayının gelmesiyle birlikte yoğunlaşan bu gündem maddelerine, geçtiğimiz haftalarda Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar ve söylemler damga vurmuştu. Zira Elon Musk’ın, sıkı bir Bitcoin (BTC) destekçisi olduğu biliniyor ve aynı zamanda Elon Musk’ın favori kripto para biriminin de Dogecoin (DOGE) olduğu biliniyor. DOGE piyasalara amaçsız ve kullanışsız bir şekilde, şaka için sürüldü. Ancak Reddit topluluğunun da desteğini alan DOGE, Elon Musk’ın destek vermesiyle birlikte %1000 oranında değer artışı yaşamıştı. Öte yandan, Elon Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşımların yanı sıra, Twitter biyografi kısmına sadece “Bitcoin” yazmıştı ve bununla birlikte Bitcoin 1 saatte 6 bin dolar değer kazanmıştı. Son olarak Tesla’nın Bitcoin yatırımıyla birlikte, bir kripto para cüzdan uygulaması Twitter’dan Elon Musk’ın adını kullanarak reklam yapmaya çalıştı ancak Musk duruma sert eleştiriler ile müdahale etti.

Elon Musk Neler Yapmıştı?

Elon Musk’ın Twitter biyografi bölümüne “Bitcoin” yazmasıyla birlikte, geçtiğimiz hafta Bitcoin değeri gün içinde 32 bin dolardan 38 bin dolara kadar tırmanmıştı. Her ne kadar Bitcoin ardından fiyatta düzeltme yaşasa da hafta arasında 38 bin dolara kadar yükselmeyi başardı. Daha sonra geçtiğimiz gün Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı ve Elon Musk da bu yatırım haberini kesin bir şekilde doğruladı. Haberin doğrulanması ile birlikte Bitcoin 48 bin dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu yükselişler sonrasında Freewallet isimli kripto para cüzdan uygulaması, Elon Musk’ın ismini kullanarak reklam yapmaya çalıştı.

Freewallet Elon Musk’tan Nemalanmak İstedi

Elon Musk’ın Bitcoin dokunuşundan daha önce Dogecoin’e dokunduğu biliniyor. DOGE Reddit platformundaki topluluğun etkisiyle 0,08 dolara kadar yükseldiyse de daha sonra geri çekilme yaşayarak yeniden 0,03 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak Musk’ın dokunuşuyla DOGE fiyatı yeniden 0,07 dolar seviyelerine çıktı ve böylece DOGE piyasa değeri bakımından en büyük onuncu kripto para birimi oldu. Freewallet isimli cüzdan uygulaması da tam olarak bundan yararlanmaya çalıştı.

Elon Musk: “Uygulamanız Berbat”

Kendi uygulamalarını kullanarak “Elon’ın Dogecoin’i” satın alma tavsiyesinde bulunan Freewallet uygulaması, söz konusu paylaşımında DOGE simgesi olan köpeği bir roket içinde paylaştı ve uygulamasının reklamını yaptı. Fakat Elon Musk’tan cevap gecikmedi ve Musk bu gönderiye karşılık “Uygulamanız berbat” yanıtını verdi. Musk’ın bu cüzdanı kullanıp kullanmadığı bilinmiyor ancak bu sözlerinin cüzdan için olumsuz etki yaratmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Yap