1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Elon Musk BTC Madencileriyle Görüştü!

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri ile konuştuğunu açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından Bitcoin fiyatları artışa geçti.

Elon Musk BTC Madencileriyle Görüştü!

Elon Musk yeni bir Tweet ile gün içinde tekrar gündeme geldi. Bu kez Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri ile konuştuğunu açıklıyor. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,“Kuzey Amerika’daki BTC madencileri ile konuştum. Mevcut ve planlı yenilenebilir enerji kullanımlarını yayınlayacaklarını ve dünya genelindeki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerini taahhüt ettiler. Bu potansiyel olarak ümit verici bir durumdur.“ ifadelerini kullandı. BTC fiyatı ise Musk’ın açıklaması ardından %15 oranında değer kazandı.

Elon Musk ve Madenciler Toplantı Yaptı!

Daha öncesinden BTC hakkında çok enerji sarfiyatından söz eden Musk, Tesla ürünlerini BTC ödemeleri üzerinden satmayacağını açıklamıştı. Elon Musk, Bitcoin madencileri ile görüştüğünü ve yenilenebilir enerjiyi yayacakları hakkında detayları aldığını belirtti. Bu açıklama ardından ise MicroStrategy CEO’su Michael Saylor konu hakkında görüş bildirdi.

Saylor’dan Toplantıya Ev Sahipliği!

Musk’ın BTC fiyatlarını yükselten paylaşımı ardından fazlasıyla önemli bir açıklama yapan Saylor,“Dün Elon ve Kuzey Amerika’nın önde gelen Bitcoin madencileri arasında olan bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Madenciler, enerji kullanımı şeffaflığı ve küresel çapta sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak amacı ile Bitcoin Madencilik konseyinin kurulmasını kabul ettiler.“ ifadelerini kullandı.

BTC Madenci Konseyi Haberi BTC Fiyatını Yükseltti!

Bugün gelen açıklama ardından kripto gündemime BTC Madencileri Konseyi’nin kurulacağına dair haber baş sıraya geçerken, BTC fiyatlarında yükseliş trendine giriş yapıldı. Peş peşe yaşanan değer kayıpları ile Bitcoin fiyatı 30 bin dolar seviyesine kadar çekilmişti. Gelişmeler ardından %15 yükseliş yapan BTC 38.976 dolar seviyesine ilk adımda yükseliş yaptı. 25 Mayıs 2021’de saatler 1:24’ü gösterirken BTC fiyatı 38.565 dolar seviyesinde sakinleşirken, değer kazanımı ise %4.79 olarak tablolara yansıyor.

ETH, BTC İle Aynı Anda Artışta!

Analistler bu gelişme ardından BTC hakkında orta vadede devam eden olumsuz haberlerin etkinliğini bir nebze yitirdiğini belirttiler. Bu olumlu havanın hafta bazında piyasaya da olumlu yansıyacağını ve altcoinlerde de BTC toparlanmasına bağlı değer kazanımlarının gelişebileceğini açıkladılar.

Piyasadaki genel karamsar havanın bugün kırılması ile birlikte BTC’de değer kazanımı oluşurken, ETH cephesinde de fiyat artışı gerçekleşti. 25 Mayıs 2021’de saatler 11:27’yi gösterirken Ethereum fiyatı 2.622 dolar seviyesinde %15.21 oranında değer kazanımını tabloya aldı.

Yorum Yap