1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Elon Musk Paylaşımıyla SHIB Yükselişe Başladı!

Dogecoin savunucularından biri olan SHIBA Inu projesi, Cuma günü Elon Musk’ın kendi SHIBA Inu’suna vereceği adı açıklaması ardından son 6 haftalık zirve fiyatına çıkış yaptı. Elon Musk bu kez SHIB değer kazanımını hızlandırıyor.

Elon Musk Paylaşımıyla SHIB Yükselişe Başladı!

Uzun süredir eskisi kadar sık paylaşımlar yapmayan Elon Musk, bu kez SHIB Coin’i hareketlendirecek bir hamlede bulundu. Tweet ile kendi Shiba Inu’suna vereceği ismi açıklarken SHIBA Inu meme kripto paraya gönderme yaptı. Paylaşım ardından SHIBA Inu kripto para biriminde ise son 6 haftanın rekor fiyatı oluştu. Cuma sabah saatlerinde bir Tweet atan Tesla CEO’su Elon Musk, 57 milyon takipçisine kendisinin SHIBA Inu köpeği olduğunu ve ona Floki adını vereceğini ifade ederek, SHIB Coin’e gönderme yaptı.

Elon Musk Paylaştı, SHIB %16 Yükseldi!

Elon Musk’ın yeni paylaşımı ardından SHIB fiyatları %16 değer kazandı. Bu değer kazanımı ile SHIB kripto para biriminin fiyatı 0.00000790 dolar seviyesine çıkış yaptı. Shıba Inu Cumartesi günü sabahında ise 0.00000719 dolar seviyesine tekrar bir iniş gerçekleştirdi. Bugün saatler 09:37’yi gösterirken SHIB fiyatı 0.000007429 dolar seviyesinde konumlandı ve %5.18 değer kazanımını tabloya aldı. Elon Musk etkisi ile başlayan artış devam ediyor.

SHIB kripto para birimi geride bıraktığımı son 24 saatlik süre içerisinde en yüksek 0.00000827 dolar seviyesinden işlem görürken, dip fiyat noktasında ise 0.0000067 dolar seviyesini kayda geçirdi SHIB kripto para biriminin son 7 günlük grafiği ele alındığında ise en düşük fiyatın 0.0000056 dolar seviyesinde olduğun ve en yüksek fiyat değerinin 0.00000844 dolar düzeyinde olduğu görüldü. Son 30 günlük grafik verilerine göre SHIB kripto para biriminin kayda aldığı en yüksek fiyat değeri ise 0.0000104 dolar seviyesindeydi. SHIB kripto para birimi için tüm zamanların en yüksek fiyat düzeyi hala 0.000038 dolar düzeyinde yer alıyor.

Bugün Elon Musk’un Cuma günü gerçekleştirdiği paylaşıma bağlı artışını sürdüren SHIB kripto para birimin yanında Bitcoin ve Ethereum ise değer kaybı içinde yer alıyorlar. Yeni günde SHIB meme kripto para birimi belenmedik bir artış ile yatırımcılarını sevindirirken piyasanın en önemli iki kripto para birimi ise fiyat oynaklıkları ile yatırımcıları karar verme aşamasında zorluyorlar.

Bitcoin %6 Üzeri Fiyat Düşüşünde!

Bitcoin bugün saatler 09:44’ü gösterirken %6.26 oranında değer kaybını tabloya alarak uzun süre ardından yine 31.871 dolar seviyesine kadar geriledi. En son rekoru olan 64 bin dolarlık fiyat seviyesinden 30 bin dolara düşüş gerçekleştirdiği günde piyasa genelinde fiyat çöküşlerine sebep olmuştu.

Bugün kayda geçen 31.871 dolarlık değer ise bu seviyeye en yakın fiyatlardan biri ve yatırımcı üzerinde 30 bin dolara düşüş psikolojisini yaratıyor. Uzman analistler ise bugün acemi yatırımcıların üzerinde FUD oluşması halinde 31.500 dolar bandına kadar düşüşün oluşabileceğini, volatilitenin önde olabileceğini belirttiler. Yakın fiyat takibi Bitcoin yatırımcıları için oldukça önemli görülüyor.

Bitcoin’in Haftalık Fiyat Hareketleri

Bitcoin son 24 saatlik grafik incelendiğinde tepe noktada 34.444 dolar seviyesinden işlem görürken, dip noktada ise 31.350 dolarlık fiyatı kayda geçirmiş. Bitcoin’in son 7 günlük grafiğinde ise en yüksek fiyat değeri 36.457 dolar ve en düşük fiyat 28.893 dolar seviyesinde. Son 30 günlük grafik analize bakıldığında kayda geçen en iyi fiyat performansının 41.295 dolar olduğu görülüyor ve bugün gelen 31.871 dolarlık fiyat bu değerin oldukça gerisinde yer alıyor.

30 günde grafikte görülen en düşük fiyat seviyesi 28.893 dolar ile bugün gelen fiyat değerinin de altın kalıyor. Uzman analistler 2021 senesi 28 Mayıs tarihinden bu yana kayda gene Bitcoin fiyat hareketlerinin yüksek oynaklığına dikkat çekiyorlar.

Ethereum %8 Üzeri Düşüş Yaşadı!

SHIB kripto para birimindeki artış devam ederken Ethereum ise değer kaybı içinde yer alıyor. Bugün saatler 09:51’i gösterdiğinde Ethereum %8.54 oranında değer kaybını tabloya alarak yatırımcılarını şaşırttı. Ethereum’un adı geride bıraktığımız günlerde EIP-1559 yükseltmesinin test aşamasının son ayağı ile gündeme gelmişti. Bu yükseltmenin test aşamasında başarı kaydedilmesi ardından uygulamaya geçirilmesi üzerine konuşuluyordu.

Güncelleme haberleri fiyatlarda artışa sebep olmuştu, çünkü bu güncelleme Ethereum’un çokça eleştirilen işlem ücretlerini düşürecek ve hızı ise bir nebze yükseltecekti. Yükseltmeye Ethereum yatırımcı topluluğu sıcak bakarken madencilerin ise aynı fikirde olmadıkları görülüyor. Yükseltme işlem ücretlerini düşürmek için ETH arzını ve madencilik gelirlerini de düşüren bir yapıyı ortaya koyduğu için bu yükseltmeye Ethereum madenci havuzlarından tepki yükseldi.

Ethereum’un Son Bir Haftalık Fiyat Hareketleri

Ethereum için gündem hareketliyle bugün kayda geçen %8.54 oranında değer kaybı ile yeni ETH fiyatı 1.805 dolar düzeyine kadar indi. Geçen haftalarda 2 bin dolarlık bantta gerçekleşen zararlardan yakınana yatırımcılar bugün daha riskli bir seviye ile karşılaştılar. ETH, son 24 saatlik grafiğe bakıldığında en yüksek seviyede 1.975 doları kayda aldı ve dipte ise 1794 dolarda fiyatlandı. Son 7 günlük grafik üzerinden kayda geçen en yüksek ETH fiyatı 2.278 dolar seviyesindeyken, en düşük fiyat değeri ise 1.707 dolar seviyesinden oldu.

Yeni günde kripto para piyasası oldukça hareketli. Meme kripto para biriminde yanşana değer kazanımı yanında önemli kripto paralardaki değer kayıpları dikkat çekiyor. Elon Musk’ın piyasa üzerine hala etki sağlayabildiği ise Cuma gününden buyana SHIB kripto para birimi üzerinden gerçekleşen hareketler üzerinden izlenebiliyor.

Yorum Yap