1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Elon Musk Yeni Paylaşım Yaptı! BTC Düştü!

Milyarder iş insanı Elon Musk, kripto para piyasasını etkilemeye devam ediyor. Bu hafta tamamlanmadan Musk yine açıklamaları ile karşımıza çıkıyor ve piyasada spekülatif hareketler mevcut.

Elon Musk Yeni Paylaşım Yaptı! BTC Düştü!

Tesla CEO’su olan ünlü iş insanlarından Elon Musk, bu hafta tamamlanmadan yine spekülasyona neden olacak şekilde açıklamalar yaptı. Hedefine bir kez daha Bitcoin’i koyan Musk, Twitter üzerinden bir de kırık kalp imojesi paylaştı. 39 bin dolarlık düzeye kadar fiyat artışı yapan BTC, hedef alındıktan sonra 36 bin dolara kadar geriledi. Elon Musk’ın Bitcoin topluluğuna kırgın olduğunu biraz alaycı bir bakış açısı ile anlatan bu paylaşım, 4 Haziran’da BTC fiyat düşüşüne neden oldu.

BTC Fiyatında Son Durum

4 Haziran’da saatler 09:41’i gösterirken Bitcoin fiyatı 36,915 dolar düzeyinde yer alıyor. Bugün %5.05 oranında değer kaybında olan BTC, henüz düşüş trendinden kurtulabilmiş değil. Bu durum ardından BTC yatırımcıları ise Elon Musk’ın her seferinde BTC fiyat hareketlerini etkiliyor olmasında memnun görünmüyorlar. Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlar buna işaret ediyor.

Kırık Kalp, BTC’yi Aşağı Çekti!

Kripto para piyasalarında sert fiyat hareketlerinin başlangıcı haline gelen tweetleri ile bilinen milyarder iş insanı Musk, Dogecoin’i parlatmaya çalışırken genel olarak BTC’yi hedef alıyor. Sosyal medya ağında attığı kırık kalp emojili paylaşım ile bugün geniş bir satışın BTC için başlamasına sebep oldu. Milyarlarca dolarlık satışın sabah saatlerinde kayda geçtiği belirtilirken, BTC içinde olduğu toparlanma süresini sürdüremedi.

Geride bıraktığımız gün Bitcoin başarılı bir şekilde toparlanıyordu. Hatta %3 üzerinde prim yaparak, 39 bin dolar seviyesini bulmayı başarmıştır. Boğalar piyasada yer alıyor ve 39 bin üzerine çıkış için çaba sarf ediyorlar. Ancak bu sabah 36 bin dolar düzeyine doğru bir düşüş hareketi başladı.

Elon Musk Tavrı Değişmiyor!

Musk, Bitcoin’e karşı olumsuz tavrını sürdürüyor. Dogecoin’e olan destekleri ise devam ediyor. Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ettiği Tesla araç satışlarını durduran Musk, Bitcoin madencilik işlemini çevreci bir işlem olmadığını belirterek eleştirmişti. Sonrasında ise kripto para madencileri ile bir konferans yaparak, madenci konseyinin kurulması hakkında bir söz almıştı.

Musk ve Binance CEO Anlaşmazlığı

İşlem hacmi geniş ve küresel anlamda önemli kripto para borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao ile yakın arkadaş oldukları bilinene Elon Musk’ın aralarının bozulduğu biliniyor. Bu anlaşamazlığın sebebi ise Bitcoin fiyatlarının sürekli olarak düşüşü oldu. Çünkü Binance, Bitcoin ile işlem yapılan en geniş borsalardan biri olarak biliniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir