1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Elon Musk’ın Sihirli Değneği Bu Kez Dogecoin’de!

Dünyanın en zengin insanı olan Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarına olan ilgisini ve Bitcoin (BTC) desteğini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. Fakat birçok kişinin de bildiği gibi, Elon Musk’ın favori dijital varlığı Dogecoin (DOGE) ve Elon Musk, Dogecoin’in son günlerde yaşadığı büyük hareketlilikler sonrası yeni bir paylaşımda bulunarak, DOGE fiyatlarının yeniden yükselişe geçmesini sağladı.

Elon Musk’ın Sihirli Değneği Bu Kez Dogecoin’de!

Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin insanı unvanının sahibi Elon Musk, popülaritesi ve konumu sayesinde kripto para birimlerine adeta bir sihirli değnek gibi dokunuyor. Elon Musk’ın dokunuşu sonrasında, geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) fiyatında 1 saat içinde muazzam bir artış yaşanmış ve Bitcoin kısa sürede 38 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bitcoin’deki bu yükselişi tetiklemek içinse Elon Musk’ın Twitter biyografisine sadece “Bitcoin” yazması yeterli olmuştu. Elon Musk bu gücünün farkında olduğunu kanıtlamak istercesine 4 Şubat sabahında yeniden harekete geçti. Fakat Musk, bu kez lider kripto para birimi Bitcoin için değil, kendi favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için harekete geçti. Dogecoin kripto para piyasalarına bir şaka coini olarak sürüldü ve aslında kimse DGE’den böylesine bir yükseliş beklemiyordu. Ancak Elon Musk, favori coinine sihirli değneğini dokundurmaktan geri durmadı.

Elon Musk’ın DOGE Paylaşımı %45 Oranında Artış Getirdi

2020 yılından bu yana Dogecoin ile ilgili çeşitli paylaşımlarda bulunan Elon Musk, geçtiğimiz hafta yaşanan büyük hareketliliklerden sonra bir kez daha sıra dışı bir Dogecoin paylaşımında bulundu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın 4 Şubat sabahındaki Dogecoin paylaşımı ile birlikte, DOGE fiyatı kısa süre içinde %45 oranında arttı. Söz konusu Twitter gönderisinde ise Elon Musk önce bir roket fotoğrafı paylaştı ve devamında bu paylaşımın altına sadece “Doge” yazdı. CoinGecko verilerine göre paylaşım sonrası DOGE fiyatı 24 saat içinde %45 oranında değerlenirken, bu değerlerin %20’ye yakın kısmı sadece 20 dakika içinde arttı.

Elon Musk DOGE Artışını Tetikledi

Elon Musk’ın 4 Şubat sabahında yaptığı paylaşımdan sonra, TSİ 11.20 sonrasında DOGE fiyatı 0,50 doların üzerine yerleşti. Geçtiğimiz hafta, Reddit platformunda bir araya gelen WallStreetBets grubunun desteğiyle birlikte DOGE fiyatı %1000 oranında değer artışı yaşamış ve 0,0080 dolardan 0,0800 dolara kadar yükselmişti. Daha sonrasında yeniden düşüşe geçen DOGE için bu paylaşımı adeta bir tetikleyici oldu.

Huobi Borsası Elon Musk’a Sordu: “Emin Misin?”

Yatırımcılar DOGE’deki yükselişi takip ederken, Elon Musk paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. DOGE yükselmeye devam ederken Elon Musk, Aslan Kral filminden bir görselde değişiklikler yaparak, kendisinin DOGE’yi yukarıda tuttuğu esprili bir fotoğrafı paylaştı ve paylaşımına “Ur Welcome” (rica ederim” notunu düştü. Bu paylaşımın ardından Elon Musk bir de “Dogecoin halkın kripto parasıdır” açıklamasını yaptı ve kripto para borsası Huobi bu paylaşıma “Emin misin?” sorusunu sordu. Elon Musk ise bu soruya “En muhtemel sonuç, en eğlenceli olandır” yanıtını verdi. Elon Musk birçok kişi tarafından kripto para fiyatlarını manipüle etmek ile suçlanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir