1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Elrond Nedir?

Elrond (EGLD) kullanıcılarını hızlı işlem sunmayı amaçlayan protokoller arasında bulunmaktadır. Elrond (EGLD) nasıl ve nereden alınır? Elrond (EGLD) avantajları nelerdir? İşte detaylar...

Elrond Nedir?

Elrond platformunun yerel token olarak adlandırdığı protokol olan Elrond (EGLD), kullanıcılara son derece hızlı işlem sunmayı amaçlayan bir protokoldür. Amaçladığı şeye ulaşmak için sharding kullanır. Elrond projesi nesnelerin internetini içeren yeni oluşacak internet için bir ekosistem olarak bilinir. Hızlı işlemi amaçlayan Elrond akıllı sözleşmeler yürütme platformunda saniyede 15.000 işlem ve 6 saniyelik gecikme yapmıştır. Bu işlem proje için 0,001 dolarlık maliyet içerir. 

Elrond Ne İşe Yarar?

Elrond’un amacı günümüz internetinin ekonomisinde önemli rol oynamak ve bu ekonomi için daha güvenli, daha hızlı işleyen işlem ağına dönüşmektir. Son zamanlardaki yükselmelerine de bakıldığında Elrond çok zaman geçmeden istediği amaca ulaşmaya yakındır. Yüksek verimli halka blok zinciri tanımlamasıyla bilinen Elrond güvenliği ve ölçeklenebilirliği mümkün kılmayı hedefler. Elrond ağı ile araştırma yapıldığında ağı inşa eden markaların arasında Google ve Microsoft’un da rolü vardır.

Elrond Nereden Alınır?

Elrond (EGLD) alımının yapıldığı yerler sanal borsa uygulamalarıdır. Sanal borsa uygulamaları son yıllara göre daha çok kullanılmaya başlamıştır. 2019 yılında en çok kullanılan sanal borsalardan bir tanesi olan Binance sanal borsası Elrond’u listeyen ve alıma açık hale getiren borsadır.

Binance sanal borsasında hesabı bulunan kişi başka bir işlem yapmasına gerek kalmadan Elrond’a sahip olur. Hesabı bulunmayan kişinin öncelikle üye işlemlerini tamamlaması gerekir. Kolay işlem ve güvenilirlik sunan Binance yatırımcılar tarafından önerilen bir borsa olmuştur.

Elrond Artışının Sebebi Neye Dayanır?

Elrond’un tercih edilme sebebi yapılan işlemler için alınan ücretlerin az olmasına dayanır. İşlem ücretinin az olmasının yanı sıra güvenlik seviyesi de yüksek olan Elrond bu sayede değerli ve tercih edilen bir protokol olur. Son zamanlarda yatırımcılar tarafından takip edilen Bitcoin ve Eth’deki düşüşün yanı sıra Elrond tam tersi bir hamle yaparak yükselme gösterir. Yaşadığı yükselmeler ile de kendi rekorunu kırdığı görülür.

Saniyede 10.000’in üzerinde işlem gerçekleştirebilir olması ve işlem ücretlerinin oldukça düşük olması da Elrond’u tercih edilir kılar. Son üç ayda gözlenen %1580 yükseliş sergileyen bir dijital varlık haline gelmiştir ve bu yükselişin devam edeceği öngörülür.

Elrond’un Piyasa Değeri Nedir?

Elrond piyasa değeri 18.98B Türk Lirası olmasından dolayı piyasa içerisinde oldukça güçlü ve önemli bir yere sahiptir. Günümüz değerlerine bakılacak olursa 1 Elrond(EGLD) TL olarak 930.27 olarak bir değer döndürürken 1 Elrond (EGLD) dolar para birimine göre 123.91 değerine sahiptir.

Yorum Yap