1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsaları

Bitcoin borsasına giriş yapacaksanız en az komisyon alan BC borsaları hakkında hazırladığımız listemizi inceleyebilirsiniz. BTC alım ve satım işlemlerinde coin borsaları belli oranlarla kesintiler yapmaktadır. BTC yatırımcıları da en az komisyon alan Bitcoin borsası hangisi hakkında araştırmalar yapıyorlar. Bitcoin alım satım işlemlerinde en az oranla komisyon ödemek istiyorsanız sizin için hazırladığımız rehber niteliğindeki yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsaları

En az komisyon alan Bitcoin borsalarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • OKEx
  • GDAX
  • Poloniex
  • io
  • Kraken
  • Bittrex

En az komisyon alan Bitcoin borsaları içerisinden aktif kullanıcı sayılarına, işlem hacimlerine göre en güvenilir olanı seçilerek hesap açılmalıdır.

En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsalarından Binance

Binance; en büyük, güvenilir ve popüler Bitcoin borsalarından biridir. Komisyon oranları oldukça düşük olan Binance; yatırımcılara BNB tokeni ile işlem yapmaları durumunda daha düşük komisyon oranları ile işlem yapabilme imkanı tanımaktadır.

Düşük Komisyon Ücretli Bitcoin Borsalarından KuCoin

KuCoin; farklı ticaret ücret seviyeleri ile işlem yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. LVL 0 ile LVL 12 arasında ticaret ücret seviyeleri bulunmaktadır ve her seviye için ücretler belirlidir. Yapıcı/alıcı listesinde %0.1 ile %0.025 seviyeleri arasında komisyon kesintileri yapılmaktadır.

Güvenilir Bitcoin Borsalarından OKEx

OKEx; yapılan işlemlere göre farklı miktarlarda komisyon oranları alan bir Bitcoin borsasıdır. Vadeli işlemlerde alım ve satım, takas ticareti, spot ticaret işlemlerinde alınan komisyonlar farklılık göstermektedir. Piyasalara göre LVL 1 ile LVL 5 arasında farklı ticaret ücret seviyelerinde komisyon ücreti talep eden, en az komisyon alan Bitcoin borsalarından biridir.

Düşük Komisyon Ücreti Alan Bitcoin Borsalarından Poloniex

Poloniex; silver ve gold olmak üzere iki farklı işlem hacmi desteği ile yatırımcılara hizmet vermektedir. Dolayısı ile diğer kripto para borsalarına göre daha düşük komisyon ücretleri alan bir borsadır. Vadeli işlemler ücretlerinde yapıcı için %0.02 ve alıcı için de %0.07 oranında komisyon ücreti uygulamaktadır.

En Az Komisyon Alan Kripto Para Borsalarından Kraken

Kraken; ABD merkezli bir kripto para borsasıdır. Diğer Bitcoin borsaları ile kıyaslandığında, daha karışık bir arayüzü bulunmaktadır. Ancak en az komisyon alan Bitcoin borsaları arasında yer aldığı için kullanıcılar tarafından tercih edilen ve güven duyulan bir kripto para borsasıdır. Taker emirleri için %0.26, maker emirleri için ise %0.16 oranında komisyon ücreti alınmaktadır. Son 30 günlük işlem hacmi doğrultusunda komisyon oranlarında indirim yapılabilmektedir.

Yorum Yap