1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

En Büyük İki Borsa O Altcoini Listeledi

Kripto para borsalarının, altcoinlerin tanınırlığı üzerindeki büyük etkisi, hız kesmeden devam ediyor. Kripto para piyasalarında kullanıcılar, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) ve bununla birlikte çok iyi performanslar gösteren piyasa değeri yüksek altcoinlere odaklanmışken, dünyanın en büyük kripto para borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase, kıyıda köşede kalmış bir altcoini listeledi. Bu listelemelerin ardından o altcoin, rekora doğru yürümeye başladı.

En Büyük İki Borsa O Altcoini Listeledi

Kripto para piyasalarında, geçmişte birçok kez altcoinler kullanıcılarına büyük kazançlar sağladı. Şimdilerde ise lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyeye çıkması ve beraberinde birçok altcoini tetiklemesi ile birlikte, kullanıcılar da odak noktasını bu yöne kaydırdı. Hali hazırda Bitcoin, zaten piyasalardaki lider coin pozisyonunda bulunuyor. Öte yandan, bu yeni rekor ile birlikte birçok popüler altcoin de çok iyi performanslar sergilemeye başladı. Bu durum, bu coinleri tercih eden kullanıcılar için oldukça yüksek kazançlar sağlamaya devam ediyor. Fakat, birçok dönemde olduğu gibi, yine unutulmaya yüz tutmuş bazı altcoinler bulunuyor ve bu gözden kaçan altcoinlere de dev kripto para borsaları müdahale ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase’in The Graph (GRT) altcoinini listelemesi, altcoinin rekor yürüyüşünü başlattı. Bu rekor adımları ile birlikte, kripto para piyasalarındaki odaklanmalar da yön değiştirmeye başladı.

Coinbase Sınırlı Kripto Varlıklara The Graph’ı Ekledi

The Graph (GRT) altcoini, dünyanın en büyük iki kripto para borsası tarafından listelendiği anda hızla yükseliş göstermeye başladı. Binance ve Coinbase GRT altcoinini listeleyince, The Graph satış fiyatını 5 kat artırarak muazzam bir performans gösterdi ve değer artışına da devam ediyor. Altcoini listeleyen ilk borsa Coinbase oldu. Sadece akredite ve kurumsal yatırımcılara hizmet sunan Coinbase Pro borsası, GRT altcoinini listelediğini duyurdu. Coinbase borsası,  GRT altcoinini 3 paritede işlem yapılabilecek şekilde listeledi. Buna göre altcoin, Coinbase Pro’da; GRT/USD, GRT/BTC ve GRT/GBP işlem çiftleri ile borsada hizmet vermeye başladı. Kripto para piyasalarında az sayıda kripto varlık listelemesi yapan Coinbase’in bu listelemesi, haliyle fazlasıyla heyecan yarattı.

Binance de Aynı Adımı Attı

Bir diğer yandan Binance de Coinbase Pro’dan sonra aynı adımı attı ve GRT altcoinini listelediğini açıkladı. Ayrıca Binance, bu listeleme sonrası GRT işlemlerinin 0 BNB işlem ücreti ile yapılabileceğini de duyurdu. Yani Binance borsasının GRT listlemesi, altcoinin projesi için ödenen fonlar ile değil, tamamen yatırımcı talebi ya da borsanın kendi isteğiyle hizmete sunulduğunu gösteriyor. Binance borsasının GRT altcoinini listelemesinde belki de en büyük roluü, Coinbase borsası oynadı. Zira borsanın GRT işlemlerinden işlem ücreti almayacak olması, bunu işaret ediyor olabilir.

Listelemeler ile Birlikte GRT Muazzam Performans Gösterdi

Binance ve Coinbase Pro borsaları, GRT altcoinini listelemede önce, The Graph (GRT) daha piyasa değerini ve fiyatını bile belirleyememişti. Dünyanın en büyük iki kripto para borsasının listelemesi sonrası GRT, kendine muazzam bir rota çizdi ve piyasa değeri kısa zamanda 175 milyon dolara ulaştı. Öte yandan öncesinde bir türlü fiyat belirleyemeyen altcoin, bu listeleme ile birlikte 0,13 dolar seviyesinde fiyatlandı ve bu seviyede işlem görmeye başladı. Bu iki büyük borsanın, birden bire GRT’yi listelemesinde, altcoinin DeFi sektörü ve Web3 sektörü için gelecek vaat ediyor olması olabilir.

Yorum Yap