1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

EOS Fiyatında Hareketlilik Başladı!

Kripto para piyasasında uzun zamandır isminden söz edilmeyen ve buna bağlı olarak da hareketlenme yaşamayan birim EOS için önemli bir yükselme hamlesi geldi. Son dönemlerde altcoinlerin genel yükselme potasına girmesine rağmen EOS’da bu durumun oluşmaması uzun zamandır suskunluk yaratıyordu. Ancak birim en son gelişmeler üzerine rekor kırmayı başardı. Bu sayede pek çok yatırımcının da dikkati çekildi.

EOS Fiyatında Hareketlilik Başladı!

Altcoinlerde son günlerde önemli kazançlar oluşurken uzun bir süredir EOS’ta herhangi bir hareketlilik görülmüyordu. EOS yatırımcıları da bu durumdan şikayet etmeye başlamışlardı. Aylardır kendisinden beklenmekte olan performansı gösteremeyen EOS ise sonunda bu durumu tersine çevirmiş gibi görünüyor. Geçen günlerde yapılan duyuru ile EOS fiyatlarında önemli miktarda hareketlilik yaşandı.

EOS Yeni Güncelleme Duyurusu Yaptı Fiyatlar Arttı

EOS tarafından birkaç gün önce özel bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yeni bir proje geliştirildiğinden bahsedildi. Projede de enflasyon oranını arttıracak olan protokol güncellemesine dair bilgiler yer aldı. Bu duyuru sonrasında ise birim yüzde 100 oranında artış kaydetti. Verilere bakıldığında EOS fiyatının 5 Mayıs tarihinde 6,18 dolar seviyesinde işlem gördüğü ifade edilebilir. Fiyat ise kısa sürede önemli oranda artış yaşadı ve yüzde 100 ve üzerinde artış kaydederek en son 12,85 dolar bandına geldi. Buna göre son 24 saatlik süre zarfında 15 milyar dolar hacme de ulaşılmış oldu.

EOS fiyatı da halihazırda biraz gerileme yaşayarak 11,72 dolar bandından işlem görmeyi sürdürüyor. Son 24 saat içerisinde ise toplam yükseliş değeri yüzde 31 oldu. Son 1 saatlik grafikte ise yüzde 0,06 oranında değer kaybı yaşadı. EOS son zamanlardaki suskunluğu ile kripto piyasasında 30’uncu sıraya gelmek üzereyken yeni yükselişi ile birlikte top 20 içerisine girmeyi başardı.

EOS Fiyatında Daha Yüksek Seviye Bekleniyor

Yaşanmış olan bu önemli artışa rağmen birimin fiyatı yine de uzmanlara göre düşük bulunuyor. ETH’nın en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen ve 4 milyarlık ICO ile tarihe geçmiş olan EOS’un yine de top 10 dışında kalması uzmanlar için henüz birimin doğru performans gösteremediğine işaret ediyor. EOS şimdilik 11 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve top 10 listesine de girebilmek için yüzde 130 oranında bir artış kaydetmesi gerekiyor. EOS için yükseliş getirmiş olan güncelleme ise enflasyon modelinin düşmesine neden oldu. Bu durum da özellikle ilerleyen dönemlerde EOS fiyatlarının daha da artmasına neden olabilir.