1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

EOS Özellikleri, Alım ve Satımı

EOS merkezi olmayan kripto para seçenekleri içerisinde yer almaktadır. EOS popülerliği her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki, EOS özellikleri nelerdir, avantajları var mı? İşte detaylar...

EOS Özellikleri, Alım ve Satımı

EOS, kendi kripto para birimi olan EOS tarafından desteklenen ve merkezi olmayan uygulamaları (DApss) içerisinde barındıran Blockchain sistemidir. EOS tokenleri genel olarak iş amaçlı ve EOS sisteminde ADpp’lerin finansesinin yapılabilmesi için kullanılırlar. EOS merkezi bulunmayan otonom modeller yoluyla endüstriyel ölçekli DApp’lerin oluşturulması için uygun akıllı sözleşmeler üzerinden çalışan sistemdir.

EOS’un Avantajları Nelerdir?

EOS’un fırsatları şu şekilde sıralanır:

  • EOS merkezsiz uygulamaların kullanıcılar tarafından oluşturulabilmesine izin veren bir platformdur.
  • EOS üzerinde merkezsiz uygulama geliştirmek isteyenler, kimlik doğrulama, asenkron iletişim, programlama desteği gibi birden fazla avantajdan yararlanırlar.
  • EOS Coin ile dünyanın her noktasına 7/24 transfer yapma imkanı bulunur.
  • EOS Coin özel güvenlik şifreli ve PIN kodlu donanım cüzdanlarda saklanarak güvenlikten yararlanma avantajı sunarlar.
  • Kripto para transferinden düşük işlem ücretinden yararlandırır.
  • Hem kamu hem de özel kurumlar tarafından akıllı sözleşmelerin yapılabilmesi yönünde avantaj sunar.
  • EOS Coin ile kripto para borsalarında alım-satım yapma şansı bulunur.

EOS Coin Nasıl Alınır?

EOS Coin almak için Binance, BtcTurk gibi EOS ile işlem yapmaya imkan sunan kripto para borsalarından hesap açılarak satın alma emri verilmelidir. Bu işlem için kripto ara borsası platformlarının ana sayfalarındaki ‘’kayıt ol’’ sekmesine girip, liste üzerinde kimlik ve iletişim bilgileri verilerek, onay gerçekleştirilir. Ardından ‘’para yatırıma’’ sekmesi ile bir banka hesabından sanal cüzdana TL aktarımı yapılır. Bu aşama ardından ekranda yer alan ‘’ kripto para satın alma işlemleri’’ sekmesine girilip, EOS/TRY paritesi ve miktarı seçilerek, satın alma emri verilir. Alınan miktar sanal cüzdanda görüntülenir.

EOS Nasıl Saklanır?

EOS saklamak için internet üzerinden çeşitlerine erişim sağlanan EOS uyumlu sanal veya masaüstü cüzdanlara, EOS transferi yapılmalıdır. Kişi masaüstü cüzdan kullanmak istemiyorsa kripto para borsalarının hesap açılışlarında sunduğu EOS sanal cüzdan tipini direk olarak kullanabilir. Masaüstü cüzdan kullanılacak ise EOS uyumlu seçeneklerden biri tercih edilerek internetten bilgisayara indirilir. Daha sonra kripto para borsasındaki hesaba ilişkin sanal cüzdandan ‘’ kripto para transferi’’ işlem sekmesi kullanılarak masaüstü cüzdana EOS yollanır. Bu kapsamda EOS miktarı özel anahtar kodu sadece kişi tarafından bilinen cüzdanda saklanır.

Bir diğer seçenek ise EOS uyumlu donanım cüzdandır. Bu cüzdan internetteki elektronik ürün mağazalarından temin edilir. Fiziki bir cüzdan formundadır. EOS aktarımı için masaüstü cüzdana aktarımda izlenen adımların aynıları izlenirken bu cüzdandan bakiye Bluetooh ile bilgisayara bağlantı yapılarak görüntülenir.

Yorum Yap