1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ETH 2021’in İlk Çeyrek İstatistikleri Açıklandı!

Ethereum 2021 yılı ilk çeyrek verileri açıklandı. İlk çeyrek sonunda ETH ağındaki büyüme ise oldukça dikkat çekti. Yatırımcılar ise merakla detayları araştırıyorlar.

ETH 2021’in İlk Çeyrek İstatistikleri Açıklandı!

Ethereum ilk çeyrek verileri açıklandı. ETH yatırımcıları ise merakla sonuçlara ulaşmaya çalışıyorlar. Basına ilk yayılan bilgilere göre ETH ağındaki büyüme dikkat çekti. Pazartesi günü, eski Ark Invest analisti olan James Wang, Ethereum blokzincirinin ilk çeyrek finansal sonuçlarını ifade eden detaylı özeti yayınladı. Wang kapsamlı Ethereum analizinde, Ethereum’un 2021 senesindeki başarılarının göz önünde olduğunu vurguladı. Rapora göre 2021 senesi Ethereum tarihinin en önemli yılı oldu.

Ethereum Projeleri Büyüdü!

Rapora göre ETH sene başından beri büyük bir sıçrama yaptı. Ethereum ağında geçekleşen birçok farklı projede bu sıçramadan rapora göre nasibini aldı. Veriler ETH ağındaki rakamların geçen senenin ilk çeyreğine göre dikkat çekici şekilde yükseldiğini gösterdi. 1 Ocak 2021 ve 31 Mart 2021 tarihleri arasındaki verilerde, Ethereum ağ gelirinin veya işlem ücreti birikiminin ilk çeyrek içinde 200 kat artış yaparak, 1,7 milyar dolara çıktığı görüldü. Bu metrik, 2020 senesinin ilk çeyreğinde 8 milyon dolar ağ geliri seviyesindeydi.

Ethereum Adres Sayısı Arttı!

2020 senesinin ilk çeyreğinde aktif olan Ethereum adreslerinin sayısının 354000 olduğu, bu sayının 2021 senesi ilk çeyreğinde ise 607000’e kadar çıktığı belirtildi. Rapora göre iki tarih arasında %71’lik artış gündeme geldi.

Analistler ise bu adres sayısı artışının aynı zamanda geleceğe yönelik bir fiyat artış tahmini demek olduğunu vurguladılar. Çünkü adres sayısındaki ani artışlar, daha fazla cüzdan ve daha fazla ETH alımı anlamına geliyor. Analistler 2021 ikinci çeyreğinde de adres sayılarındaki artış devam ederse, hem ikinci yarıda hem de 2021 sonunda ikinci kez ETH rekor fiyatlarının gelebileceğini düşünüyorlar.

ETH Artışı BTC’yi Destekleyebilir!

Bazı analistler ise ETH fiyat artışlarının BTC hareketlenmesini de destekleyebileceğini, piyasaya iyimser bir hava katabileceğini belirtiyorlar. Bu kapsamda BTC’nin ödeme aracı olmaktan çıkarılma konusu ardından yükselişi daha istikrarlı hale getirebileceği açıklanıyor.

DeFi Aynı Anda Büyüdü!

DeFi verilerine bakıldığında ise 2020’nin ilk çeyreğine göre 64 kat büyüme kayda geçti. Bu devasa rakam yatırımcıların ilgisini çekiyor. Glassnode tarafından yayınlanan “DeFi Uncovered: The State of Defi“ isimli yeni raporda ise bu sene kayda geçen muazzam büyümenin altı çizildi. Glassnode’un 12 Mayıs tarihli raporuna göre DeFi, 8 ayda akıllı sözleşmeler üzerinden 100 milyar doları aşan para çekti.

Yorum Yap