1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. ETH 24 Saatte Rekor Artış Yaşadı! Yeni Hedef…

ETH 24 Saatte Rekor Artış Yaşadı! Yeni Hedef…

Bitcoin’in rekorlarının gölgesinde kalan Ethereum’da hızlı yükseliş sürüyor. Son 24 saat içerisinde %10 artış gösteren ETH fiyatı 2018 yılından bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü. ETH’deki yükseliş incelendiğinde oransal olarak BTC’nin de çok üstünde seyrettiği görülüyor; fakat Bitcoin üzerine yoğunlaşan ekonomi piyasası haberleri nedeniyle ETH’nin yükselişi arka planda kaldı. ETH hakkındaki gelişmeleri haberimizde bulacaksınız.

featured

Ethereum son 24 saatlik periyod içerisinde %10 oranında değer kazandı. 2018 yılı itibariyle ETH grafiği incelendiğinde en değerli noktaya çıkan Ethereum, 520 Dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’in hızlı yükselişine odaklanan piyasaların ETH’yi göz ardı etmesi ise bu coinde yaşanan ilginç seyrin gözden kaçmasına neden oluyor. ETH yükseliş grafiği incelendiğinde BTC’ye oranla çok daha fazla değerlendiği ve direnç noktalarını adım adım kırarak gittiği görülüyor.

Uzmanların Ethereum Tahminleri Ne?

Ethereum’un 500 Dolar üzerine çıkacağı uzmanlar tarafından son 1 haftadır söyleniyordu. ETH grafiği üzerine yorum yapan uzmanlar özellikle direnç noktalarındaki kırılmaların hızlı bir şekilde yaşandığını belirtiyor ve ETH tahmini olarak 500 Dolar üzerini işaret ediyorlardı. 520 Dolar seviyeleri 2020 sonu için ön görülüyordu; fakat Ethereum bu ön görüyü yaklaşık 1,5 ay öncesinden gerçekleştirmiş oldu.

Etherum grafik analizlerine bakıldığında da uzun vadeli direnç noktalarının üzerine çıkıldığı görülüyor. Analistler ETH yorumları içerisinde bu durumu daha büyük hedeflere işaret olarak görüyorlar. Birçok kripto para yorumcusu ETH için tahminlerin daha da üst seviyelere çıkabileceğini söylüyor.

ETH İçin Hedef 800 Dolar!

Analistlerin ETH yorumları incelendiğinde öncelikli hedefin 600 Dolar, 2021 yılı ilk çeyreğindeyse 800 Dolar olduğu görülüyor. BTC’ye göre daha hızlı bir yükseliş eğilimi gösteren ETH için yeni direnç noktalarının oldukça üst seviyelerden oluşması bu hedefler için önemli bir adım olarak görülüyor. Uzmanlar Ethereum’un 600 Dolar direnç seviyelerine doğru yürüdüğünü belirtiyor. Bu da ETH için tarihi rekorlar gelebileceği yorumlarına neden oluyor.

Bazı ETH analistlerinin yabancı kripto para haber sitelerinde çıkan yorumlarında da ETH’nin 800 Dolar’a doğru yol almakta özgür olduğu yorumları göze çarpıyor. 2021 yılı ilk çeyreğinde bu durumun gerçekleşmesi birçok uzmana göre sürpriz olmayacak.

ETH 2.0 Güncellemesi Fiyatları Yukarı Çekecek!

Ethereum Foundation geliştiricileri, yakın bir tarihte gerçekleşecek güncelleme sonrasında yeni bir token ekonomisinin ortaya çıkacağını belirtiyor. Analistlerin ETH yorumları da incelendiğinde yatırımcıların ETH’ye büyük bir yönelmesi olduğu belirtiliyor. Bu durumun da Ethereum yükselişi için önemli olduğu ve talebin gün geçtikçe artacağı yorumları yapılıyor. BTC’nin gölgesinde kalan ve gizli gizli rekorlara koşan ETH, önümüzdeki süreçte ekonomi piyasaları ve kripto para haberleri içerisinde önemli bir gündem oluşturacağa benzediği de ortak kanılar içerisinde yer alıyor.

Yorum Yap