1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

ETH, BTC’i Tahttan İndirebilir mi?

2021 Mayıs ayında kripto para gündemini meşgul eden Ethereum gelecekte Bitcoin’in yerini alabilir mi sorusu hala sorulmaya devam ediyor. Bu konuya ise YAP Global kurucusu açıklık getirmek istedi.

ETH, BTC’i Tahttan İndirebilir mi?

Mayıs ayında Bitcoin’in hareketliliği ve güncel olarak değer kaybını hala devam ettirmesi, Ethereum, Bitcoin’in gelecekte tahtından edebilir mi sorusunun sorulmasına neden oluyor. Konuya ise açıklık getirmek isteyen isimler arasında YAP Global kurucusu Samantha Yap bulunuyor. Ünlü kurucu ve CEO Samantha, ETH için 10 bin dolarlık yılsonu tahmini yaptı ve ETH’nin uzun vade ardından BTC’yi tahtan indirebileceğini açıkladı.

2021’de ETH, BTC’den Daha İstikrarlı!

Bitcoin 50 bin doların altında yer alırken, ETH şuan değer kaybında olsa dahi sene başından buyana %400 üzerinde artışa gitti. Bu durumun altını çizen ünlü CEO, ETH’nin istikrar açısından BTC’nin önünde yer aldığını düşünüyor. Sene sonunda 10 bin dolarlık ETH fiyat tahmini sunan isim, BTC’nin yüksek enerji tüketimi sebebi ile birçok kurumsal şirketin tercihi olmaktan çıkabileceğini belirtti.

YAP CEO’su: ETH 10 Bin Dolar Olabilir!

CoinmaerketCap verilene göre geçtiğimiz hafta 4,362 dolarlık fiyat ile rekoru kıran ETH, dün ise TSİ 16:00’da 3,702 dolardan işleme girmişti. 17 Mayıs 2021’de CoinmarketCap verilerine göre ETH 3,445 dolarlık fiyatı ile %10.48 değer kaybını tabloya alıyor. YAP Ceo’su ise şuanda piyasanın hareketli olduğunu uzun vade ardından bu imajın değişeceğini ve sene sonunda 10 bin dolar fiyatın ETH için tabloda olabileceğini belirtiyor.

Finder Anket Sonuçları

ABD’li kripto para platformu Finder ise yeni bir anket yaparak, katılımcılara ETH yatırımlarını sordu. Katılımcıların %50’si ise ETH yatırımı için uygun dönemde olunduğunu ve düşüşlerin alım fırsatı olduğunu belirttiler. Bu katılımcılar genel olarak analist ve stratejistlerden oluşuyorlar. Ankete katılan YAP Global kurucusu ve CEO’su Samantha Yap, ETH için sene sonu fiyat rakamını 10 bin dolar, LMAX Group kripto para stratejisti Joel Kruger ise ETH fiyat tahminini 2 bin dolar olarak verdi. Bu kapsamda en düşük fiyat tahmini LMAX Group’tan geldi.

ETH, BTC’den Daha Teknolojik Bulundu!

Analistlerin büyük bir kısmı ise ankette, Ethereum’u Bitcoin’den daha teknolojik buldular. Bu yüzden uzun vadede ETH’nin BTC’yi alt edebileceğini ve ölçeklendirilebilirlik sorunlarını halledebileceğini düşünüyorlar. Analistler Ethereum blok zincirinin BTC’den daha az enerji harcadığını, Pos konsensüs ile daha avantajlı konumda olduğunu belirttiler. Diğer yandan DeFi genişlemesinin ve akıllı sözleşmelerin onu daha güçlü kıldığını ifade ettiler.