1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

ETH, DOT ve BNB’nin Bitcoin’e Bağlı Hareketlilikleri

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde başlayan kıyımlar sonrasında, Mart ayının gelmesi ile birlikte toparlanmaların başladığı görülüyor. Bitcoin geçen hafta 43 bin dolar seviyesini test ettikten sonra Mart ayının gelmesi ile birlikte toparlanarak yeniden 50 bin dolar seviyesinde mücadele vermeye başladı. Bu toparlanma, haliyle önde gelen altcoinleri de etkiledi. Bitcoin ve önde gelen bazı altcoinler bu toparlanmada nasıl grafikler çiziyor?

ETH, DOT ve BNB’nin Bitcoin’e Bağlı Hareketlilikleri

Kripto para piyasalarında, bugüne kadar birçok sıra dışı fiyat hareketliliği yaşandı ancak Şubat ayındaki haftalık bazda ters yönlü hareketlilik, çok sık rastlanan bir durum değildi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve onun öncülüğünde kripto para birimleri, birçok ünlü isim tarafından volatil yapıda olması sebebiyle eleştiriliyor. Bitcoin bu eleştirileri haklı çıkaracak şekilde geçtiğimiz hafta sert dalgalanmalar yaşadı ve fiyatı 43 bin dolar ile 50 bin dolar arasında adeta gitti geldi. Düşüş eğiliminde kıyımla geçen haftanın ardından ise Bitcoin yeniden yükseliş eğilimine girerek piyasaları da yukarı yönlü hareketlendirmeyi başardı. Bitcoin Mart ayının gelmesi ile birlikte girdiği toparlanma sürecinde şimdilerde 50 bin dolar seviyesini test etmeye başladı. Bitcoin’in gösterdiği toparlanmalara tepki veren önde gelen altcoinlerin birçoğunun da benzer fiyat grafikleri çizdiği görüldü.

Satış Baskısı Sonrası Bitcoin 50 Bin Dolarda Mücadele Vermeye Başladı

Lider kripto para birimi, sert salınımlar sonrasında Mart ayında yükseliş eğilimine girerek yatırımcıları heyecanlandırdı. Zira Bitcoin, dün yükseliş hareketliliğinin devamında 52 bin 600 dolar seviyesine kadar tırmanmıştı. Ancak Bitcoin bu bölgede yoğun bir satış baskısı ile karşılaşınca fiyat yeniden 50 bin dolar seviyesinin hemen altında tutundu. Bitcoin için 50 bin dolar seviyesi, bu tutunma ile birlikte güçlü bir psikolojik direnç bölgesi haline geldi. 50 bin dolar bölgesinin güçlü bir psikolojik direnç bölgesi oluşturduğu biliniyor ancak analistler, en az 50 bin dolar seviyesi kadar 52 bin dolar seviyesinin de güçlü bir direnç bölgesi olduğunu ifade ediyor.

Polkadot ve Ethereum’un Bitcoin’e Tepkisi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş eğiliminde, hafif dalgalı seyretmesi sonucu 50 bin dolar seviyesini önemli bir psikolojik direnç haline getirmesi, haliyle diğer altcoinleri de etkiledi. Bitcoin’in geçen hafta değer kaybetmesi, önde gelen altcoinlere daha büyük değer kayıpları getirmişti. Bitcoin’in 43 bin dolar bandına kadar gerilediği süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) 2 bin dolardan 1.200 dolar bandına kadar, Polkadot (DOT) 40 dolar bandından 26 dolar bandına kadar gerilemişti. Şimdi yine Bitcoin öncülüğünde bu altcoinlerde de toparlanmalar başladı.

Büyük Yara Alan BNB’nin Bitcoin’e Tepkisi

Ethereum ve Polkadot’un, lider kripto para birimi Bitcoin’e verdiği tepkilerin bir benzerini de geçtiğimiz hafta Binance Coin (BNB) vermişti. Ancak BNB’nin, ETH ve DOT’tan daha sert darbeler aldığı görüldü. BNB yaşanan düşüş trendinde, tarihi rekoru 340 dolardan 190 dolar bandına kadar geriledi. Ancak yeni haftadaki yukarı yönlü ivmelenmeler sonrası toparlanmayı başaran Binance Coin tekrar 230 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir