1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH Fiyat Sıkışması Yaşıyor! Düşüş Artar Mı?

Gündeme sunulan bilgilere göre şuanda ETH’de bir fiyat sıkışıklığı yaşanıyor. Diğer yandan sıkışıklığın hangi yöne doğru kırılacağı ise önem taşıyor. Yatırımcılar artış, değer kaybı yönlerinden hangisine fiyat yönelimi olacağını merak ediyorlar.

ETH Fiyat Sıkışması Yaşıyor! Düşüş Artar Mı?

Ethereum, 29 Mayıs 2021’de fiyat sıkışıklığı ile gündeme geldi. Değer kazanımı veya değer kaybı yönüne ilerlemede bir süre sakin hava içinde kalan ETH, yatırımcıları meraklandırdı. 29 Mayıs’ta saatler 14:07’yi gösterdiğinde ise ETH fiyatı 2.422 dolarlık fiyatı tabloya aldı. %3.26’lık değer kaybı içinde olan ETH, henüz düşüş trendinde hız kazanmış değil. Diğer yandan analistlerin artış beklentilerine dair umutları da var.

ETH İçin Boğalar Hala Mücadelede!

Geçtiğimiz hafta tüm piyasa ile birlikte düşüş yaşadıktan sonra kayıplarının bir kısmını telafi eden Ethereum, yukarı yönlü hareket gerçekleştirmişti. 29 Mayıs’ta ise yükseliş trendi yerini değer kaybına bıraktı. ETH için boğalar hala kontrolü ele geçirmeye çalışıyorlar.

Geride kalan hafta yaşanan büyük piyasa düşüşü ardından 1.730 dolar bandına kadar gerileyen ETH, bu düşüşün öncesinde ise 4.370 dolar ile kendi rekorunu geride bırakmıştı. Her ne kadar değer kaybı ardından kısa bir süre toparlansa da ardından 2.547 dolar seviyesine kadar iniş yapmıştı. Henüz eski fiyat heyecanını geri kazanamayan ETH bugünde 3 bin dolarlık fiyatın çok altında işlem görüyor.

ETH Yatırımcıları Temkinli!

Düşüşler ile birlikte satış baskısının da artığı ETH, aslında yatırımcıların temkinli yaklaşımları ile değer kaybını yükseltti. Diğer yandan analistler bu temkinli hareketleri doğru buluyorlar. Çünkü piyasa hacmi bakımından ikinci büyük kripto para birimi ola ETH, ciddi bir düzeltme yaşıyor ve hala 3 bin dolarlık psikolojik seviye üzerine çıkabilmiş değil.

ETH Düşüşü Hızlanırsa 1.650 Dolar Görülebilir!

Analistler, ETH’nin 3 bin dolar üzerine çıkamadığını ancak dikkat edilmesi gereken bir detayı tabloya aldığını belirttiler. Analistler 1.700 dolarlık alanda güçlü bir destek oluştuğunu ve pivot seviye olarak gördükleri 2.500 doların üzerindeki fiyatların kayda gelebildiğini açıkladılar. Bu faktörler ise hala boğaların mücadeleyi bırakmadıklarını ortaya koyuyor.

Analistlerin açıklamalarına göre ETH şuan fiyat sıkışması yaşıyor. Fiyatın hangi yöne doğru hızla kırılacağı ise büyük önem taşıyor. Hızlı bir toparlanma gerçekleşmesi için 2.600 dolarlık fiyat üzerine çıkışın şart olduğu açıklandı. Diğer yandan düşüş yönünde kuvvetli bir kırılmanın ise ETH fiyatını 1.650 dolar seviyesine doğru hareket ettirebileceğini düşünülüyor. Bu fiyata doğru gerçekleşebilecek bir düşüşte ise ilk olarak 1.700 dolar seviyesinin kayda geçebileceği belirtildi.