1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. ETH Fiyatında Düşüş Sürecek Mi?

ETH Fiyatında Düşüş Sürecek Mi?

Ethereum (ETH) fiyatı bir önceki gün 620 dolar seviyesine yükselerek kısa vadede zirveye oturmuştu. ABD doları karşısında keskin bir düşüşe başlayan Ethereum fiyatı, şu anda kazançları düzeltiyor. Kripto para piyasası uzmanları ETH fiyatının 500 dolarlık destek bölgesini yeniden test edebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

ETH Fiyatında Düşüş Sürecek Mi?

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş ile ilgili uzman görüşleri merakla takip ediliyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatı, dün gece 580 dolarlık desteğin üzerinde kalamadığı için aşağı yönlü bir düzeltme yaşadı. ETH fiyatı, 550 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gördü. Lider altcoin, an itibarıyla 518 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analist Aayush Jindal’e göre saatlik ETH/USD paritesine göz atıldığında grafikte 565 dolar seviyesindeki destekle büyük bir düşüş kanalının altında kırılma meydana geldi. Bunun ardından 507 dolar seviyesini test eden parite hakkında daha fazla olumsuzluk ihtimali var gibi görünüyor. Kripto para uzmanları Ethereum (ETH) fiyatında düşüşün devam edebileceğini söylüyor.

ETH Fiyatında Düşüş Devam Edebilir

Ethereum fiyatında 620 dolar seviyesinin yakınında kısa vadeli bir zirve oluşmuştu. Bunun ardından keskin bir aşağı yönlü düzeltme başlattığı görüldü. Dün gece 600 dolar seviyesi altına düşen Ethereum fiyatı, daha sonra 580 dolarlık destek seviyesinin de üzerinde kalamadı. Bitcoin’de görüldüğü gibi 580 dolarlık destek seviyesinin altında net bir kırılma yaşanması, güçlü bir düşüşe neden oldu.

Lider altcoinin fiyatı 550 dolarlık desteğin oldukça altına düştü ve hatta 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altına sarktı. ETH/USD paritesi grafiğinde 565 dolara yakın destekle büyük bir düşüş kanalının altında bir kırılma meydana geldi. Bununla birlikte fiyat 520 dolarlık desteğin altına düştü ve 507 dolar seviyesine kadar geriledi. Kısa süreli bir yükseliş yaşayan ETH fiyatı, %23,6 Fib geri çekilme seviyesi test ediyor.

500 Dolar Desteği Kritik Önem Taşıyor

Ethereum fiyatında artan yönde 550 dolar ve 555 dolar seviyelerinin yakında oluşan büyük bir direnç görülüyor. Ana direnç ise 580 seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (son kırılma bölgesi) yakınında görülüyor. Ethereum fiyatında 580 doların üzerinde başarılı bir kapanış gerçekleşmesi halinde, yeniden pozitif bir bölgeye dönüş görülebilir.

Ancak 550 dolarlık direncin üzerine çıkamazsa Ethereum fiyatında daha fazla kayıp meydana gelebilir. İlk büyük destek 515 dolar seviyesinde. Ana destek 500 dolar yakınında. 500 dolar seviyesinin altında açık bir kırılma gelirse, önemli bir düşüş tetiklenebilir ve bu senaryoda ETH fiyatı 450 doları bile test edebilir.

Ethereum Fiyatında Teknik Göstergeler

Saatlik MACD göstergesine bakıldığında ETH/USD için MACD şu anda düşüş bölgesinde ivme kazanıyor. ETH fiyatında ana destek seviyesi 500 dolarken, ana direnç seviyesi ise 550 dolar seviyesinde görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap