1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH Geliştiricileri 2021 Fiyat Beklentisini Açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yılbaşından yaklaşık iki hafta önce muhteşem bir ralli başlattı ve aradan geçen üç haftada fiyatını 2 katına çıkarmayı başardı. Bu süreçte kademeli olarak rekorunu tazeleyen Bitcoin’in her yeni değer artışına, lider altcoin Ethereum (ETH) da değer artışları ile karşılık verdi. Bununla birlikte fiyatını son 2 yılın zirvesine taşıyan Ethereum, kripto para piyasalarında ilgiyi üzerinde toplamayı başardı ve Ethereum geliştiricileri, 2021 yılına ilişkin beklentilerini ortak bir yazıyla paylaştı.

ETH Geliştiricileri 2021 Fiyat Beklentisini Açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ne zaman aşağı ya da yukarı yönlü bir hareketlilik başlatsa, diğer altcoinler de paralel şekilde Bitcoin rallisine karşılık veriyor. Bunun en çarpıcı örneği ise yılbaşından sonraki fiyat hareketliliklerinde yaşandı. Lider Bitcoin, 2020 yılının son çeyreğinde kademeli olarak yükselişe geçti ve bu yükselişini geçtiğimiz yılın son ayında son derece hızlandırdı. Bununla birlikte Bitcoin, yılbaşına kadar defalarca rekorunu tazeledi. Bitcoin’in rekor hamlelerine, yine her seferinde ilk olarak Ethereum (ETH) karşılık verdi ve lider altcoin de bu rekor hareketliliklerinde fiyatını son 2 yılın en yüksek seviyesine çıkarmayı başardı. Ethereum son olarak 2018 yılının Şubat ayında 1.400 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş ve uzun bir süre tekrar 4 haneli fiyatlara çıkamamıştı. Ardından yılbaşı öncesinde fiyatını 800 doların üzerine çıkarmayı başaran Ethereum, yeni yılda 1.200 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Yaşanan gelişmeler ile birlikte kripto para piyasalarındaki ilginin bir kısmını üzerinde toplamayı başaran Ethereum’a ilişkin, dün Ethereum geliştiricileri tarafından ortak bir blog yazısı paylaşıldı. Paylaşımda hem Ethereum fiyat beklentilerine hem de DeFi sektörüne ilişkin tahminlere yer verildi.

Üçlü Yılsonu ETH Fiyat Öngörüsünü Paylaştı

Ethereum geliştiricileri olan Lucas Campbell, David Hoffman ve Ryan Sean Adams, geçtiğimiz gün ortak olarak hazırladıkları bir blog yazısını paylaştı. İçerisinde merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne ilişkin tahminlerin de yer aldığı paylaşımda, 2021 yılında Ethereum fiyat beklentisi de paylaşıldı. Ethereum adına olumlu çalışmalar yürüttükleri bilinen üçlü, Bankless programı ile tanınıyor. Campbell, Hoffman ve Adams üçlüsü, tam da bu çalışmalarına ilişkin yayınladıkları Bankless paylaşımında, 2021 öngörülerinde Ethereum için 2 bin 500 dolarlık fiyat hedefi belirlediklerini belirtti.

Ortak Paylaşımda DeFi Beklentileri de Yer Aldı

Bankless çalışmaları adına paylaşılan öngörülerde, ETH geliştiricileri ortak olarak Eteherum’un yıl bitmeden 2 bin 500 dolara ulaşacağını düşündüklerini belirtti. Ayrıca üçlü, ETH ağının 2020 yılında 1 trilyon dolarlık işleme aracılık yaptığını ve bu miktarın 2021’de 3 trilyon dolar seviyesine çıkacağını beklediklerini de ifade etti. Öte yandan Campbell, Hoffman ve Adams, ortak görüşlerinde 2020 yılında en büyük 10 kripto varlık arasına 2 yeni DeFi projesinin daha gireceğini beklediklerini belirtti.

Adams ve Hoffman Ayrıca Stablecoin Beklentilerini Dile Getirdi

Paylaşılan öngörülerde, ortak beklentilerin yanı sıra Ryan Sean Adams, kripto para piyasalarındaki sabit coinlerin (stablecoins) toplam piyasa değerinin 250 milyar dolar seviyesini aşacağına inandığını belirtti. Öte yandan David Hoffman da USDC’nin, USDT’ye rakip olmaya başlaması ile birlikte sabit coinlerin tamamının ETH tabanlı olmasını beklediğini belirtti.

Yorum Yap