1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH Geri Çekildi, Tekrar Yükseliş Gelir Mi?

Kripto para piyasalarında, piyasa hacmi ile en büyük ikinci kripto varlık konumunda bulunan Ethereum (ETH) 19 Ocak tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.440 dolar seviyesine ulaştıktan sonra, fiyatında 100 dolarlık bir geri çekilme yaşadı. Fakat bu geri çekilmeye rağmen, kripto para piyasalarında oluşan ortak düşüncede Ethereum’un yükselişini devam ettireceği fikri yer alıyor.

ETH Geri Çekildi, Tekrar Yükseliş Gelir Mi?

Kripto para piyasalarında yaklaşık iki haftadır devam eden sert dalgalanmaların ardından lider altcoin Ethereum (ETH), başlattığı ralli koşusunu gün içinde hafif geri çekilmeler yaşasa da 1.440 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Bu seviye ETH için tüm borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. Daha sonrasında ise Ethereum, fiyatta düzeltme yaşayarak yeniden 1.340 dolar seviyelerine geriledi ve bu noktada dengelendi. Yaklaşık 100 dolarlık bir geri çekilmenin ardından dengelenen Ethereum için analistler, yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Spencer Noon ETH Yükselişini İşaret Etti

11 Ocak tarihinde Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasalarda yaşanan sert geri çekilmeler ile birlikte 915 dolar seviyesine kadar gerileyen Ethereum, daha sonra yaklaşık bir haftalık aranın ardından 19 Ocak tarihinde fiyatını 1.440 dolar seviyesine çıkararak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Ethereum’daki bu rekor seviyenin ardından kripto varlık VC fonu olan Variant’tan Spencer Noon Ethereum fiyatından yaşanan geri çekilme ile birlikte bir boğa koşusunun yakın bir zamanda başlayabileceğini belirtti. Noon, bu iddiasında ise 11 indikatörün bu yönde sinyal verdiğini ifade etti. Spencer Noon, iddialarını desteklerken son 8 ayda bir milyondan daha fazla benzeri olmayan adresin DeFi ile etkileşim kurduğunu vurguladı.

Noon’a Göre ETH Yükselişini Tetikleyecek Olan diğer Etkenler

Ethereum için bir boğa koşusunun yakın olduğunu iddia eden Noon, bir diğer yandan aylık DEX hacminin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, 30 milyar dolar seviyesini aştığını dile getirdi. Noon aynı zamanda bu artış ile birlikte DeFi borç verme platformlarına 20 milyar dolardan daha fazla yatırıldığını ifade etti. Bu gelişmelerin yanı sıra Spencer Noon, Ethereum’un günlük işlem ücretleri konusunda da en iyi blokchain tabanına sahip olduğunu savundu. Noon’a göre Ethereum bu alanda Bitcoin’i %50 oranında geride bıraktı. Noon ayrıca, Ethereum adres sayılarında da son bir yılda %100 oranında artış olduğunu ve bunun da rekor seviyeye ulaştığını dile getirdi. Bununla birlikte 550 bine ulaşan ETH adreslerinin yanında, Noon geçtiğimiz yılda ETH tabanında 20 milyar dolarlık sabit coin üretildiğini ifade etti.

Ethereum’da Kurumsalların Etkisi

Bir diğer yandan Spencer Noon, Ethereum’un yükseliş arifesinde olduğunu fakat buna rağmen hala kurumsalların devreye girmediğini dile getirdi. Noon, en az 100 bin dolar değerindeki ETH işlemlerinin 2018 yılında zirveye ulaştığını ve şu an bu seviyenin 2018’e göre 7’de 1 oranında kaldığını ifade etti. Noon’a göre kurumsalların da devreye girmesiyle birlikte ETH çok ciddi ölçülerde yükseliş gösterecek.

Yorum Yap