1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ETH İçin Yeni Fon, ETH ve BTC İle Elmas Satışı! Gündem Sıcak

Popüler fon yöneticilerinden Anthony Scaramucci’nin firması SkyBridge Capital’in ETH fonu, ilk haftası içinde tek bir kişiden 5,7 milyon dolar yatırım aldı. Bu işlem ile fon resmen başlatıldı.

ETH İçin Yeni Fon, ETH ve BTC İle Elmas Satışı! Gündem Sıcak

Popüler fon yöneticilerinde biri olan Anthony Scaramucci, şirketi SkyBridge Capital’in ETH fonu, işlemde olduğu ilk hafta içinde tek bir kişi üzerinden 5,7 milyon dolarlık devasa yatırımı alarak resmen başladı. Ethereum fonu Anthony Scaramucci’nin şirketi yatırım firması kanalı ile sunulan ve kripto para piyasasının lider altcoin’i olan ETH’ye özel bir fon olarak biliniyor. İlk sunulan kripto para fonu ise Bitcoin için gerçekleştirilmişti. Bitcoin fonu ele alındığında günümüze kadar 170 ayrı yatırımcıdan 46.7 milyon dolarlık yatırım alındı.

ETH Fonunda İlk Satış!

First Trust SkyBridge Ethereum Fund L.P isimli fon, SkyBridge’in Bitcoin borsasında işlemde olan bir fon teklifindeki ortak firmalardan First Trust ile ilişkinsinin derinleştiğini ortaya koyuyor. Ethereum fonu minimum 25 bin dolar yatırım alıyor ve 1 Temmuz tarihinde ise ilk satışını gerçekleştirmeyi başardı.

Özel fonlar, varlıklı yatırımcıların velayet gibi konulara kafa yormak zorunda kalmamalarını ve kripto para fiyat hareketlerine erişebilmelerini sağlıyor. ETH için gündeme gelen yeni gelişmeler bununla da sınırlı değil. Ayrıca ETH ve BTC ödeme kabulü ile satışa çıkarılan özel bir elmasta alıcı buldu.

İngiltere merkezli müzayede evi olan Sotheby’s tarafından geride bıraktığımız Cuma gününde 101.38 karatlık bir armut biçimli elmas diğer bir ifade ile adı D-Flawless olan en der pırlanta, “The Key 101.38“ 12 milyon dolarlık kripto para ile satıldı. Bu ödeme için ise Bitcoin ve ETH’nin aynı anda kullanıldığı açıklandı. Elması alan kişi isimsiz bir Hong Kong alıcısı ve 12 milyon dolarlık kripto para ödemesini elmas için yaptı.

ETH Hard Fork Haberi ETH Değerlenmesi İçin Yeterli mi?

Etereum’un adı geçen olumlu gündem maddeleri kripto para dünyasında yer alırken analistlerin ETH için fiyat tahminleri de yatırımcıların yakın takibinde yer aldı. Analistler, yakın tarihli bir hard fork’e ilerlenirken ETH’de düşüşlerin daha fazla hakim olduğunu açıklıyorlar. Londra Hard fork’unun bu sene 4 Ağustos tarihinde yatırımcılar ile buluşacak olsa da Ethereum’un fiyatında hala değer kayıpları mevcut.

10 Temmuzda fiyat ele alındığından %0.86 oranından olan değer kazanımı geçmiş kayıpları telafi etmek için yeterli gelmedi. 2.107 dolardan değer kazancına rağmen işlem görmeye 10 Temmuzda devam eden ETH, 3 bin dolarlık kritik fiyatın altında kaldı.

Değerli bir elmasın satında ETH ile aynı anda ödeme aracı olarak kullanılan lider kripto para birimi BTC ise 10 Temmuz’da saatler 14:32’yi gösterirken %2.95 oranındaki artış ile ETH’den günlük bazda daha iyi bir performans sergiledi. Bu değer kazanımı fiyatını 33.793 seviyesine getirdiği ancak onunda uzun süredir tutunması beklenen 36 bin doların çok altında olduğu görüldü.

DeFi Coinleri ETH ve BTC’den Daha İyiydiler!

2021 senesi Mayıs ayında meydana gelen piyasa çöküşünden beri piyasanın en önemli iki kripto parası üzerinden kara bulutlar bir türlü gitmiyor. Adları güncellemeler, önemli projelerde ödeme aracı olarak kullanılma haberleri ile yan yana gelse de fiyat düşüşlerini, yeni nesil altcoinlerden çok daha fazla yaşadıkları görülüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre geride bıraktığımız son 48 saatlik süre bazında DeFi altcoinleri olarak görülen SNX, AXS ve EOS gibi kripto paralar artış oranı bakımından ETH ve BTC’den daha yüksek performans sergilediler. Fiyat değerleri ile hala piyasanın en güçlü iki kripto parası olmaya devam eden ETH ve BTC, istikrar açısından DeFi altcoinlerinin gerisinde kalıyorlar.

Bu hafta tamamlanmadan ETH’nin adı elmas satışları ve fon yatırımları ile gündeme gelirken Bitcon için başka bir gündem maddesi daha dikkat çekiyordu. İsrail’in yeni BTC yatırımı oldukça ses getirdi. İsrail, Bitcoin’e 2,3 milyar dolarlık devasa bir yatırım yaptı. Bu gelişmenin 10 Haziran’da yaşaması ise aslından fiyat artışlarındaki temel sebep oldu.

Ethereum Fiyatı Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Ethereum son 7 günlük grafik ele alındığında en yüksek 2.639 dolardan işlem gördü. Son bir hafta içinde bu fiyat tabloya geldiğinde satışa çıkan yatırımcılar ile bir kar elde ettiler, çünkü son 30 günlük sürede kayda geçen en düşük fiyat değeri 1.707 dolardı. Düşük fiyattan alım ardından satışa geçenler için koşullar avantajlı iken beklemeye devam edenlerin geride bıraktığımız hafta karşılaştıkları en düşük fiyat ise 2.066 dolar oldu ve zararlar yaşandı.

Bitcoin Fiyatı Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Bitcoin geride kalan son 24 saat içinde en yüksek 34.209 dolardan işlem gördü. Aynı süre bazında tabloya aldığı en düşük fiyat 32.650 dolar oldu. Bitcoin’in geride bıraktığımız son 30 günlük süredeki en yüksek işlem fiyatı 41.295 dolarken, en düşüş işlem fiyatı ise 28.893 dolar oldu. Geride kalan 90 günlük sürede 64.893 dolarlık rekor fiyatı kayda alan BTC şimdilerde bu fiyata oldukça uzak. Son olarak 10 Temmuzda yaklaşabildiği en yüksek fiyat değerleri ise 33.868 dolarlı ve 35 bin doların hala altında işlem görüyordu.

Kripto para piyasasına bakıldığında bu hafta hem yeşil alanların hem de aşağı yönlü fiyat düzeltmelerinin aynı anda gündemde oldukları anlar geçirildi. Bitcoin ve hafta boyunca pek çok kez fiyat düşüşleri ile önemli kritik alanları retest ettiler. Ancak %3 ve üzeri oranlarda değer kazanımlarını da günlük bazda tabloya yansıttılar.

Yorum Yap