1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH Kilit Seviyede, Aayush Jindal Yeni Hedefleri Konu Aldı!

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 2 bin dolarlık ana destek düzeyinin altına düşüş yaptı. Başarılı tahminleri ile gündeme gelen Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı düşüş işaretlerini daha önceden vermişti.

ETH Kilit Seviyede, Aayush Jindal Yeni Hedefleri Konu Aldı!

ETH fiyatı bugün değer kaybı ile gündemde. ABD doları karşısında 2.000 dolarlık destek alanının altına iniş yapan ETH, ünlü analist Aayush Jindal’a göre bunun sinyallerini çok önceden vermeye başlamıştı. Analistin yeni tahminine göre ETH ilerleyen seanslarda 1.800 dolar altı fiyatları görebilir.

Uzman Analistten ETH Fiyat İmcelemesi

14 Temmuz sabahının erken saatlerinden Aaysh Jindal Ethereum’un 2.000 dolar ve 1.920 dolar seviyelerinin altında fiyat genişletmesi yaptığını açıkladı. Diğer yandan fiyatın 2.000 dolarlık direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem gördüğünü belirtti. ETH/USD paritesinin saatlik grafiklerinde düşüş sinyallerinin olduğunu açıkladığı anlarda ise ETH fiyatı 1.940 dolarlık alanda oluşan dirençte düşüş trendi ile karşılaştı. Analiste göre, parite 1.850 dolar ile 1.820 dolarlık destek seviyelerinin altına ilerlemeye devam ederse 1.800 dolarlık fiyatı test edebilir.

Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı Bitcoin fiyatlarına benzer bir şekilde sert düşüşler yaşıyor. Ethereum fiyatı bu sabah yeni bir değer kaybını gördü ve 2.000 dolarlık destek alanında aşağı yönlü kırıldı. Fiyatın 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına inişine ise 1.950 dolarlık bölümdeki direnç sebep oldu. Sabah saatlerinde Ethereum grafiğindeki 1.864 dolarlık noktada ise kayıpların konsodile edilmeye çalışıldığı görüldü.

ETH Direnç Noktası

Analist sabah saatlerinde Ethereum’un grafiğini yorumladı. Aayush Jindal’a göre ilk direnç 1.910 dolarlık seviyeye yakın konumda. Sabah 2.046 dolardan 1.864 dolara kadar yaşanan düşüşün %23,6 Fib geri çekilme düzeyi ise 1.910 dolara yakın açıklandı. Analiste göre trend çizgisi direnci, 2.046 dolardan 1.864 dolara yol alan düşüşte %50 Fib geri çekilme seviyesine yakındı. Analistin görüşlerine göre ana direnç ise 2.000 dolar seviyesine en yakın konumda yer alıyor.

Uzman Analistten ETH Fiyat Tahmini

Analiste göre Ethereum eğer 2.000 dolarlık alanın üstünde bir kapanış gösterirse, yakın vadede büyük bir artış içerisine girebilir. Ancak analist bu senaryonun düşüşe göre daha zayıf kaldığını belirtti. Analiste göre, artış senaryosunun gerçekleşebilmesi için büyük direnç seviyesi 2.075 dolar düzeyi ve Ethereum fiyatı 1.910 dola üzerine çıkamazsa bu dirence ulaşma ihtimali zor. Aayush Jindal ilerleryen seanslarda 1.910 dolar veya 1.950 dolar seviyelerinin tabloya gelmemesi halinde Ethereum için sert bir düşüşün başlayabileceğini açıkladı. Aşağı yöndeki ilk desteğin ise 1.850 dolar olduğunu belirtti.

Aayush Jindal 1.850 dolarlık desteğinde altına kırılma gerçekleşmesi halinde zararların artabileceğini sabah saatlerinde ifade etmişti. Düşüş senaryosu için kritik seviyeleri veren analist, bir düşüş halinde ilk büyük destek noktasının 1.800 dolar seviyesine yakın fiyatlar olacağını açıkladı. Analist, Ethereum’un 1.800 dolarlık alanda tutunamaması halinde ise 1.750 dolara hızla gerileyebileceğini tahmin ediyor. Daha fazla bir kayıp Aayush Jindal’a göre, muhtemelen önümüzdeki günlerde 1.680 dolarlık fiyatı tabloya getirebilir.

Ethereum’un teknik göstergelerinden sabah saatlerinde söz eden analist, saatlik MADC’in yavaş bir hız kazandığını açıkladı. Saatlik RSI’nin 50 seviyesinin altında olduğunu ve ana desteğin 1.850 dolar olduğunu belirtti. Ana direnci 2.000 dolar olarak işaret eden analist, Ethereum fiyat tahmini ise düşüş yönünde yaptı.

Ethereum %6 Üzeri Değer Kaybetti!

14 Temmuzda saatler 09:56’yı gösterdiğinde ETH fiyatı %6.36 oranında değer kaybı ile 1.878 dolar seviyesinden işlem gördü. ETH geride bıraktığımız 24 saatlik sürede en yüksek 2.040 dolardan ve en düşük 1.869 dolardan işlemdeydi. Geride kalan son 7 günlük süze bazında inceleme yapıldığında ETH için tabloya gelen en yüksek fiyat değeri 2.403 dolarken en düşük fiyat değeri 1.869 dolar oldu. Geride bıraktığımı son 30 gün içinde ise grafikteki ETH tepe fiyatı 2.639 dolarken, dip fiyat 1.707 dolar oldu.

Ethereum’un yaşadığı sert düşüşün yatırımcıları da yakın takibe yönlendirdiği görülüyor. Ethereum geçen hafta Londra hard fork ve EIP-1559 yükseltmesi ile gündeme geldi. Bu yükseltme sayesinde ETH’nin daha deflasyonist ve verimli bir kripto para olacağı açıklanmıştı. Yükseltmenin uygulanma tarihi olarak ise 4 Ağustos 2021 açıklanmıştır. Madencilerin ellerinde yer alan bakiyeler ile ETH alıp, bu ETH’leri tekar yakmaları üzerinden arzın ideal seviyede ayarlanması amaçlanıyordu. Yapılan tüm açıklamalar ardından ETH fiyatların değer kazanımı beklendi.

Ethereum ve Buterin Hakkındaki Gelişmeler

EIP-1559 güncellemesi hakkında haberlerin gündemde yer almasına rağmen ETH fiyatlarında her hangi bir artış oluşmadı. Analistler bu güncelleme fikrine madencilerin sıcak bakmadıkları, uzun bir süre boyunca ise ret oyu verdiklerini açıklıyorlar. Senelerdir ellerinde biriktirmiş oldukları madencilik kazançlarının bir kısmını yakmak için kullanmak istemeyen madencilerin, Vilatik Buterin’in fikirlerine sıcak bakmadıkları ifade edildi.

Ethereum daha öncede Pos konsensüs’e geçiş konusunda eleştirilerin odağı olmuştu. Vilatik Buterin Bitcoin için bazı öneriler getirdiği bir röportajında zorlu sorulara kendi yakalanmıştı. Vilatik Buterin BTC’nin yüksek enerji harcamasını doğuran madencilik işlemlerinin sona ermesi için çözümün çok basit olduğunu belirtip, Pos konsensüs’ü işaret etmişti.

Pos konsensüs’ün daha düşük enerji ile coin üretimi ve kazanımını mümkün kıldığını açıklamıştı. Bu açıklaması ardından işlem masrafları yüksek olan ve hız açısından problem yaşatan ETH için neden Pos’a geçiş sağlanmadığı kendisine sorulduğunda ise açıklama yapmak zorunda kaldı. Ethereum’un Pos’a geçme amacının olduğunu ancak, 1 yıl gibi bir sürede tamamlanabileceğini düşündükleri geçiş projesinin 7 seneye uzadığını belirtti.

Yorum Yap