1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ETH Madencileri Gelir Rekoru Kırdı!

Piyasa değeri açısından en büyük işlem hacmi olan ikinci kripto para birimi ETH’nin madencileri 23 Mayıs itibari ile, 1,93 milyar dolardan fazla gelir elde ettiler. Fiyat düşüşlerine rağmen madenci kazançları rekora gidiyor.

ETH Madencileri Gelir Rekoru Kırdı!

Ethereum platformunun yerel kripto para birimi olan ETH, Mayıs ayı içinde yaşadığı değer kayıpları ile gündeme gelirken, madenci kazançları ise yükseldi. Her şeye rağmen 23 Mayıs 2021 tarihinden beri madencilerin 1,93 milyar dolardan fazla kazanç sağladıkları açıklandı. Madencilerin elde etmiş oldukları gelirlerin 922,42 milyon doları ise Ethereum işlem ücretleri üzerinden geldi. Maliyetler üzerinden etkili bir gelir elde edildiği görüldü.

ETH Madencileri Sübvansiyon Ödemesi

ETH madencilerine yönelik yapılan sübvansiyon ödemeleri 1.01 milyar dolar kadar oldu. Ethereum madencilerinin başarı ile oluşturdukları ve onay verdikleri her bir blokta, Mayıs ayı içinde elde ettikleri işlem ücretlerinin toplam gelirlerin ortalama %49’unu oluşturduğu belirtildi.

2021 senesi Mayıs ayında elde edilen madencilik gelirleri, 2021 Nisan ayındaki 1,59 milyar dolarlık gelirin %22 oranında üzerinde yer alıyor. Ethereum ağında gerçekleştirilen işlemlere ait ücretlerin yükselmesi, madenci gelirlerini Nisan ayında açığa çıkan 1,59 milyar dolarlık önceki rekor seviyenin üzerine çıkardı. Mayıs ayının bitimine 1 hafta kala ise toplam değerlerin daha fazla arttığı görülüyor.

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Yükseliyor!

Tüm gelişmeler ardından Ethereum ağ verileri Mayıs ayında bir rekora imza attı. Ethereum ağında yapılan işlemlerin sayısı, bir aylık süre içinde ortalama 34 milyonu bulmuş durumda. Bu ayın bitmesi ile birlikte işlem sayısının daha fazla artması öngörülüyor.

Ethereum Fiyatı Artışa Geçti!

Ethereum’un fiyatı 12 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yük seviyesi olarak görülen 4.300 dolar değerinin üzerinde işlem gördü. Ardından keskin bir fiyat gerilemesi içine giren ETH, 2.129 dolar seviyesine kadar indi. 24 Mayıs 2021’de saatler 10:51’i gösterirken ise Ethereum fiyatı 2.271 dolar olarak tabloya yansıtıp, %6,77 oranında değer kazanımını gündeme getirdi.

ETH ile Aynı Anda BTC’de Arttı!

Mayıs ayı içinde kripto para piyasasında meydana gelen genel değer kaybı ardından bu hafta başında kripto para fiyatlarında düzeltmeler görülüyor. ETH artışı ile aynı dakikalarda ise %4.08’lik BTC fiyat artışı gündeme geldi. Anlık olarak değişen BTC ve ETH fiyatlarında oynaklık önde iken geçen haftalardaki karamsar havanın kırıldığı görüldü. ETH %6,77’lik değer kazanımı ile yatırımcılarına umut verdi.

Yorum Yap