1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH Miktarındaki Ciddi Azalma Ne Anlama Geliyor?

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sergilediği fiyat hareketliliklerine neredeyse her zaman ilk olarak paralel şekilde karşılık veren Ethereum (ETH), liderdeki toparlanma hareketlerinden ortaya çıkan fırsatı da kaçırmadı ve yaşadığı gerilemenin ardından değer artışlarına geçti. Fakat Ethereum adına kripto para borsalarında yaşanan bir hareketlilik, Ethereum için tahmin edilen yükselişin çok daha hızlı şekilde gerçekleşebileceğine ilişkin fikirlerin de gündeme gelmesini sağladı.

ETH Miktarındaki Ciddi Azalma Ne Anlama Geliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin doların üzerine çıkardıktan sonra, fiyatta bir düzeltme yaşayarak 30 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu gerilemeye yine benzer şekilde ilk karşılı lider altcoin Ethereum (ETH) verdi. Ethereum da yılbaşı öncesinde son 2 yılın zirve noktasına ulaştıktan sonra yeni yılda bu zirveyi daha üst noktalara taşıdı ve kendisi adına tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefe aldı. 2018 yılının Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.400 dolar olarak belirleyen Ethereum, Bitcoin’e paralel olarak gösterdiği hareketlilikte fiyatını 1.350 dolar seviyesine kadar çıkardıktan sonra yaşadığı gerileme ile 915 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Piyasalarda başlayan toparlanma hareketliliğine katılan Ethereum, yeniden fiyatını 1.200 dolar seviyelerine kadar çıkardığı sıralarda, kripto para borsalarında Ethereum adına, olumlu bir gelişme fark edildi. Kripto para borsalarındaki Ethereum miktarında yaşanan sert düşüş, akıllara tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok yakında gelme ihtimalini getirdi.

Son 24 Saatte ETH Miktarında %10’luk Azalma Gerçekleşti

Kripto para veri analiz şirketi olan Crypto Quant tarafından paylaşılan güncel verilerde, kripto para borsalarında Ethereum’a ilişkin bir gelişme fazlasıyla dikkat çekti. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde borsalarda sürekli olarak azalan Ethereum miktarının, son 24 saat içinde daha keskin bir şekilde düşüş gösterdiği ortaya çıktı. Bu düşüş son 24 saat içinde %10 seviyelerinde gerçekleşti ve Ethereum miktarı borsalarda 10,2 milyon barajına kadar geriledi. Yılbaşından bu yana yaşanan bu keskin düşüş ise piyasalardaki likit Ethereum adına alarmların çalmaya başladığını gösteriyor.

ETH Likit Azalması Bu Hızla Giderse Ne Olur?

Lider altcoin Ethereum miktarında, son 24 saatte yaşanan %10’luk azalma sonrasında oluşan likit sıkıntısı, Ethereum’a olan talebin artış gösterdiğini fakat arz miktarının azaldığını işaret ediyor. Bu durum başta haliyle Ethereum adına ve arkasından birçok altcoin adına fiyatlanmalardaki dengeyi keskin bir şekilde değiştirebilir. Yaşanan düşüş sonrasında Ethereum ekosisteminde yer alan Alex Saunders, düşüşün bu hızda devam etmesi halinde kripto para borsalarının likit Ethereum rezervinin sonlanabileceğini dile getirdi.

Rakipleri Yaklaşırken Ethereum da Sessiz Kalmıyor

Ethereum’un iki rakibi Cardano (ADA) ve Polkadot (ADA), listede her geçen gün Ethereum’a daha da yaklaşırken, Ethereum’un arz – talep dengesinde yaşanan bu keskin değişim, şimdiden Ethereum fiyatına %10 artış olarak yansıdı bile. Bu da Ethereum’un rakipleri ile olan bu mücadelesinde sessiz kalmayacağını gösteriyor.

Yorum Yap