1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ETH ve BTC Artışı Geldi! Immortal Yeni Tahminlerini Veriyor

Ünlü bir kripto para analisti devasa bir ETH patlamasının yaklaştığını iddia etti. Analist Kasım ayına kadar Bitcoin’in tüm zamanların yeni rekorunu kıracağını, Ethereum’un ise bu sürede benzer yükselişi kayda alabileceğini ifade ediyor.

ETH ve BTC Artışı Geldi! Immortal Yeni Tahminlerini Veriyor

Analist Bitcoin’in tüm zamanların yeni rekoruna ilerleyebileceğini düşünüyor. Analist hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un 2021 sene sonunda mükemmel performanslar sergileyebileceğini savundu. Bu öngörülerin sahibi olan analist ise Immortal takma adı ile bilinen ve yatırımcılarca çokça takip edilen kripto para stratejisti ve analistiydi.

Immortal’dan ETH/BTC Parite Yorumu

Sektörde adı Immortal olarak bilinen kripto para analisti ve stratejisti, 56.100 Twitter takipçisine Ethereum ve Bitcoin adına yeni güçlü bir rallinin başlayabileceğini açıkladı. Yeni hareketler ile Ethereum’un ortalama 4.203 dolarlık değere yükselmeye hazırlandığını iddia etti. Analist,“ Bitcoin ve Ethereum için piyasadaki konsolidasyon yakında sona erecek. Çevrilme dönemi kapıyı aralıyor.“ dedi.

Immortal takma adlı ve kripto para yatırımcılarınca yakın takibe alınan stratejist’in tahminleri kripto paralar için %70 üzeri potansiyel kazançları ifade ediyor. ETH/BTC’nin bilinen değerli olan 0.064 BTC’den veya 2.445 dolardan söz ediyor. Ona göre Ekim ayında ETH/BTC söz ettiği fiyat değerine ulaşabilir.

Immortal’dan Bitcoin Geleceğine Yönelik Fiyat Tahminleri

Analist, Bitcoin’in Kasım ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkış yapabileceğini savunuyor. Anonim analiste göre BTC Kasım ayına kadar meteorolik şekilde yükselişe ilerleyebilir ve 80.000 dolarlık fiyatı tabloya alabilir. Kripto para analisti Immortal’a göre, BTC’nin günlük grafiği birkaç hafta sonra 7.000 dolardan 10.000 dolara çıkış yaptığı 2020 başı grafiğindeki modele dönüşebilir. Bu model kapsamında ise bugünkü fiyatında devasa artış gelebilir.

Bitcoin’in tarihsel sayısal verilerini uzun vadeli olarak inceleyen analist Immortal, yeni tahminindeki mevcut patlama döngüsünün önceki BTC patlamalarından çok daha uzun bir dönemde olacağı iddia etti. Ek olarak, Bitcoin’in 2022 senesinin ilk yarısı içinde 150 bin dolarlık fiyatı aşabileceğini açılıyor. Destansı tahminleri ile kripto para yatırımcısının dikkatini çekmeyi başaran Immortal, boğa piyasası ardından BTC için yeniden %80’e varan sert bir düşüşünde olabileceğinin altını çizdi. Ona göre 2023 senesine geldiğimizde yine 30 bin dolara kadar bir konsolidasyon gelebilir.

Bitcoin Son Haftalarda Nasıl Davrandı?

Bitcoin hakkında fiyat tahminlerini veren analist, Bitcoin’de 4 senelik döngüler oluşabileceğini belirtti. Fiyatın ise 2022 ilk yarısında 150 bin dolara çıkış yapmasını bekliyor. Bitcoin geride bıraktığımız dönemde 64 bin dolarlık fiyatı aşan bir rekoru tabloya almıştı. Bu fiyata ulaşması arsından ise %40 üzerinden düşüş ile 30 bin dolarlık alana iniş yapmış ardından 28 bin dolar bandını görmüştü.

Hemen ardında 42 bin dolar direncini kırmak için boğaların etkisi ile yol alan BTC 42 bin dolar direncinde güçlü kalamayarak tekrar 39 bin dolarlık alana iniş yaptı. Dün düşüşleri ve artışları ile adından söz ettirerek, fiyat oynaklığını bir kez daha öne alan BTC, bugün 40 bin dolarlık seviyeye daha yakın noktada. Saat 09:32 olduğunda %3.47 oranında değer kazanımını tabloya alan Bitcoin 39.176 dolardan işleme girdi.

Bitcoin grafiği incelendiğinde son 24 saat içinde gelen en iyi fiyat performansının 39.952 dolar olduğu görüldü. Bu süre bazında grafiğe aldığı dip fiyatı ise 37.589 dolar oldu. İşlem hacmini 24 saat bazında %2.15 oranında değiştiren BTC, bu değişimi kazanım yönünde yaptı. Bitcoin geride bıraktığımız son 7 günlük süre içinde 42.541 dolardan fiyatlanarak en iyi performansını gerçekleştirdi. Ancak bu dönemde tabloya yansıttığı en düşük fiyat değeri ise 37.589 dolar oldu. Geride kalan son 30 günlük grafikte ise 29.360 dolara kadar düşüş yaşandığı ve yükseliş trendi içinde ise 42.541 dolarda işlemin geldiği görüldü. Son 90 günlük sürede 59.519 dolara ulaşan BTC fiyatının grafikte olduğu saptanıyor.

Ethereum Fiyat Artışı Gündemde!

Bitcoin bugün değer kazanımı ile sabah saatlerinde kripto yatırımcılarının dikkatini çekerken, analistin artış beklentisi içinde olduğu diğer kripto para ETH’de değer kazanımını tabloya aldı. Ethereum’un değer kazanımı oranı Bitcoin değer kazanım oranını aştı. Saat 09:41 olduğunda Ethereum 2.679 dolardan işlem gördü. Bu fiyatı tabloya yansıtırken %6.96 oranında değer kazanımı içindeydi.

Analistlerin Artış Beklediği Altcoinler

Analistler 2021 senesinin ilerleyen aylarında bir boğa piyasasının etkili olabileceğini ve ralli dönemi içine giriş yapılabileceğini ifade ediyorlar. Mayıs ayındaki piyasa çöküşü halinde de benzer yorumları yapan analistler bulunuyordu. O dönemde analistler Ağustos ayı ardından kripto para piyasasında hareketli bir dönemin giriş yapabileceğini açıklıyorlardı. Şimdilerde ise görüşlerinde her hangi bir değişim bulunmuyor ve 2021 yılının son aylarında BTC ve ETH artışlarının oluşabileceği savunuluyor.

Uzman analistler eğer Bitcoin ve Ethereum’un için etkili artışlar oluşursa bunun diğer altcoinleri de tetikleyebileceğini belirttiler. Özellikle ADA, LUNA, LTC Coin’in değer kazanımına 2021 sene sonuna doğru gidebilecekleri düşünülüyor. Altcoinler için %20 ve %30 oranlarında değer kazanımlarını 2021 senesi Ekim ayı içinde bekleyen analistlerin, tahminlerinde ne kadar iyi oldukları ise Ekim ayı girdiğinde anlaşılabilecek.

Yorum Yap