1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH ve LTC Işığında Dikkat Çeken 2 Altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) rekorunu 49 bin dolar seviyesine kadar çıkardıktan sonra 2 bin dolarlık sert bir düşüş yaşayınca, piyasalarda birçok altcoin de onu takip etti. Fakat yine de hem Bitcoin hem de genel tabloda piyasalarda toparlanmalar başladı. Bu toparlanma hareketlerinde, lider altcoin Ethereum’un (ETH) rekor seviyelerine doğru yeniden hareketlenmesi ve Litecoin’in (LTC) duraksattığı yükselişine devam etmesi oldukça dikkat çekiciyken, 2 altcoin daha yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

ETH ve LTC Işığında Dikkat Çeken 2 Altcoin

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan hareketliliklerin, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi yerini durgun döneme bırakması bekleniyordu ancak bu gerçekleşmedi ve lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde piyasalardaki hareketlilik seyrini sürdürdü. Bitcoin kısa süre önce, Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık yatırımı ile fiyatını 49 bin dolara kadar çıkararak tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra fiyatta düzeltme yaşadı ancak bu düzeltme 2 bin dolarlık sert düşüşle gerçekleşince, piyasalarda da benzer düşüşler görüldü. Bu durum piyasaların düşüş eğilimine girmesine yol açacak diye düşünülürken beklenenin aksine, lider Bitcoin yeniden toparlanmaya başladı. Düşüşüyle piyasalara yön verdiği gibi, yükselişiyle de piyasalara yön veren Bitcoin’in öncülüğünde lider altcoin Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) bu toparlanmalara ilk tepkileri vererek dikkat çekmeyi başardı. Bunun yanı sıra 2 altcoin daha gösterdiği performansla hafta arasına girilirken yatırımcıların dikkatini çekti.

Ethereum Fiyat Sıkışıklığını Hafta Arasında Kırdı

Piyasalarda lider Bitcoin’in fiyat hareketliliklerine genelde ilk paralel tepkiyi veren lider altcoin Ethereum, Bitcoin’in son toparlanma hareketine de paralel tepki verdi ancak yine de bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor. Ethereum, altcoin boğa sezonun yaşandığı son dönemlerde ilk olarak 1.200 dolar seviyesinde, daha sonra 1.500 dolar seviyesine fiyat sıkışıklığı yaşamıştı. Altcoinlerin boğa sezonunda bulunduğu son günlerde ise Ethereum şimdilerde 1.800 dolar seviyelerinde fiyat sıkışıklığı yaşıyor. Fakat bu durgunluk, hafta arasına girilirken kırılmış olabilir zira Ethereum, 2 bin dolar seviyesine bir adım daha yaklaştı ve analistlere göre Ethereum rallisini devam ettirirse fiyat 2 bin 800 dolara kadar yükselebilir. Yazım sırasında Ethereum 1.850 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ALGO Coin Son Bir Ayın En Dikkat Çekenlerinden

Analistlerin, Ethereum ve Litecoin’den sonra odağına aldığı altcoinler arasında belki de ilk sırada şimdilerde ALGO Coin bulunuyor. ALGO son bir ay içinde %325 oranında değer artışı yaşadıktan sonra durulmuş olsa da analistlere göre ilerleyebileceği daha çok yol var. ALGO 1,43 dolardaki direnci kırdı ve analistlere göre şimdi hedefinde 3,5 dolara kadar yükselmek var.

NEO Hedefi İçin Asya Piyasaları Bekleniyor

Asya piyasalarının, Çin’in Öküz Yılı’na girmesiyle birlikte durgunlaşması, kripto para piyasalarına da yansıdı ancak NEO, Çin yeni yılı öncesinde gösterdiği değer artışlarıyla dikkat çekmeyi başardı. Yazım sırasında 36 dolar seviyesinde işlem gören NEO, son bir ayda %70 oranında değer kazandı ve analistlere göre NEO için 45 dolar direncinin kırılması, fiyatın 93 dolar seviyesine kadar çıkması için oldukça önemli. Bunun için Asya piyasalarının yeniden hareketlenmesi beklenecek.

Yorum Yap