1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

ETH ve XRP Yükselişte! Kayıplar Telafi Ediliyor!

Geride kalan 10 gün içinde hızlı bir şekilde değer kaybeden kripto para birimleri dün yeniden yukarı yönlü hareketler yaptılar. Analistlerin bir kısmı ise son düzeltmelerin bir ralli başlatabileceğini düşünüyorlar.

ETH ve XRP Yükselişte! Kayıplar Telafi Ediliyor!

Geride bıraktığımız 10 günlük süre içinde piyasa genelinde kripto para fiyatlarında gerileme yaşandı. Ancak dün itibari ile kripto paraların fiyat düzeltmelerini grafiğe aldıkları görüldü. Gelişme ardından bazı analistler bir rallinin başlayabileceğini, bazıları ise birkaç gün için piyasanın daha sakin bir hava içinde ilerleyeceğini belirttiler.

Ethereum’da Son Durum

26 Mayıs 2021 sabahının erken saatlerinde 2.816 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum, son düşüşünde 1.731 dolara kadar geri çekilmişti. Piyasanın en güçlü ikinci kripto para birimi ETH, 12 Mayıs 2021’de ise 4.379 dolarlık fiyatı ile bir rekoru kırmıştı. Buna bağlı olarak yaşadığı ilk düşüş ardında 11 günlük kısa bir süre içinde %50 oranını geçen değer kaybını yaşadı. 26 Mayıs 2021’de saatler 09:3’i gösterdiğinde ise Ethereum 2.883 dolar fiyatı tabloya aldı. Bu fiyat üzerinden %8.57 oranında değer kazanımını korurken, hala 3 bin dolarlık kritik seviyenin altında hareket ediyor.

ETH Hangi Koşulda Düşer?

Analistlerin açıklamalarına göre ETH için 2.700 dolarlık bölge pivot seviye olarak belirleniyor. 2.470 dolarlık fiyatın ise ETH için çok önemli bir destek seviyesi olduğu açıklandı. Analistler 2.700 doların altına fiyat düşüşünün yaşanması halinde 2.470 doların test edilebileceğini açıkladılar.

ETH Hangi Koşulda Artar?

Analistler ETH’de yukarı yönlü hareketin hız kazanması için 2.860 dolarlık seviyenin aşılması gerektiğini açıkladılar. Bu seviyenin üzerinde bir fiyatın 3 bin dolara yükseliş ihtimalini kuvvetlendirebileceğini belirttiler. Açıklamalar adından ETH, 2.883 dolarlık seviyeye çıkış yaptı. Şuna için 3 bin dolarlık fiyata erişme şansı sürüyor.

XRP Coin İçin Son Durum

Yeni günde artışta olan ve adından söz ettiren diğer kripto para birimi XRP Coin oldu. XRP Coin şuanda ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun açmış olduğu dava ile uğraşıyor. Bu dava süreci her ne kadar XRP fiyatını etkilese de XRP Coin bugün minimal bir değer kazanımı içinde.

Sabah saatlerinde 1.03 dolardan işleme giren XR Coin, düzeltme yaptığı dönemde ise 0,65 dolara kadar gerilemişti. 26 Mayıs 2021’de saatler 09:38’i gösterdiğinde XRP Coin, 1.06 dolarlık fiyatı tabloya alarak, %4.99 oranında değer kazanımı yaptı. XRP Coin yaşanan gelişmeler ile piyasanın karamsar havasının etkisinden sıyrılıyor.