1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ETH’den Beklenen Hamle Geldi! ETH Fiyatı Rekor Kırdı

Uzun bir süredir hedeflediği fiyata ulaşmak isteyen Ethereum ETH için önemli bir hamle yaşandı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan ETH için rekor kırıldı. Bugün sabah saatlerinde 3000 dolar bandını geçen birim bu fiyatı ile şimdiye kadar en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca yatırımcıları için de uzun zamandır beklenen fiyat bandına ulaşarak önemli bir avantaj sunmuş oldu.

ETH’den Beklenen Hamle Geldi! ETH Fiyatı Rekor Kırdı

Kripto piyasası için en önemli altcoinlerden sayılan ve lider durumda bulunan ETH bu sabah saatlerinde çok önemli bir yükselişe imza attı. Ralli başladığından beri pek çok analist ETH hedefinin 3000 dolar olduğunu ifade ediyordu. Bu rakam için uzun zamandır bekleyen ve bazı durumlarda temel hedefe ulaşmaktan zorlanan ETH için ise önemli gün geldi. Halihazırda 3046 dolar bandından işlem gören ETH’un 3060 dolar bandına kadar yaklaştığı görülüyor. ETH grafiğine aynı zamanda bakıldığında yorumculara göre sağlıklı bir yükseliş yaşanmış durumda. Ayrıca yaşadığı yükselişin de sağlam temelleri olduğu ifade ediliyor.

ETH Yeni Rekorunu Kırdı

ETH için uzun zamandır beklenen 3000 dolar bandının aşılması ile birlikte birim çok daha fazla değer kazanmış oldu. Bu önemli artış kapsamında ETH piyasa değeri açısından Bank of America ya da Walt Disney gibi önemli kurumların piyasa değerini de geçti. ETH anlık olarak 352,6 milyar dolar bandına ulaşarak çok önemli bir yükselme kaydetmiş oldu. Ayrıca şimdilik söz konusu olmamasına karşılık bir süredir bazı uzmanlar tarafından dillendirilmekte olan ETH’un bir gelecekte BTC’yi tahtından edebileceği de yine ağırlık kazanmış oldu. ETH fiyatının şimdilik Bitcoin fiyatına yaklaşmaktan çok uzak olmasına rağmen BTC’nin son zamanlardaki performansına bakıldığında aynı performansı göstermediği görülüyor.

ETH Fiyatı Niçin Yükseldi?

Uzun zamandır beklenen ETH’un fiyatının bu şekilde artış göstermesinin arkasında ise birden fazla etmen yer alıyor. İlk etmen olarak ise kurumsal yatırımcıların ilgisi ETH’un fiyatlarının artmasına paralel olarak artıyor ve pek çok kurumsal marka BTC’den çıkış yaparak ETH başta olmak üzere farklı altcoinlere yöneliyor. Bu sayede de on-chain faaliyetlerde artışlar kaydedilmiş oluyor. Örnek olarak hafta başında Avrupa Yatırım Bankası olan Gold Sachs gibi bankacılık kuruluşları ETH Blockchain’i üzerinde 121 milyon dolar değerinde olacak dijital tahvil çıkaracaklarını açıklamışlardı. Aynı zamanda artışın en büyük sebeplerden birisi de ETH 2.0 güncellemesi olarak öne çıktı. Temmuz ayında yapılacak güncelleme ile ETH ekosistemi çok daha büyük bir gelişme kaydetmiş olacak.