1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum 2.0 Bugün Başlıyor: Elinde ETH Olanlar Ne Yapacak?

Heyecanla beklenen ve popüler altcoin fiyatını diri tutan Ethereum 2.0 güncellemesi planlandığı şekilde bugün gerçekleşecek! ETH sahiplerinin zinciri başlatmak için gerekli olan 524 bin 288 adetin çok sayıda üzerinde 867 bin ETH katkı sağlayabilecekleri güncelleme, öğleden sonra yayına girecek. Güncellemeye katılmak isteyen ETH sahipleri ne yapacak? İte elinde ETH tutan yatırımcılar için Ethereum 2.0 rehberi!

Ethereum 2.0 Bugün Başlıyor: Elinde ETH Olanlar Ne Yapacak?

Popüler kripto para Ethereum için heyecanla beklenen ETH 2.0 bugün yayına giriyor. Yapılan açıklamaya göre planlandığı şekilde bugün (1 Aralık 2020) tarihinde yayına girilebilmesi için 524.288 adet ETH gerekli ve şimdiye kadar 867 bin üzerinde katkı sağlandı. Bugün öğleden sonra merakla beklenen gelişme yaşanacak.

Ethereum Vakfı: Elinde ETH Bulunduran Hiçbir Şey Yapmayacak

Faz 0 adı verilen güncelleme için geri sayım yapılırken, Ethereum Vakfı konu ile ilgili ETH yatırımcılarını bilgilendirdi ve “Elinizde tuttuğunuz herhangi bir ETH ile hiçbir şey yapmanıza gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Ethereum 2.0, kullanıcıların herhangi bir şey yapmasını gerektirmeden kendiliğinden gerçekleşecek. Faz 0 adı verilen bu gelişme, ETH sahiplerinin blok ödüllerinin bir kısmını kazanma şansı için sahip oldukları kripto paralara kilitledikleri proof of stake (PoF) algoritmalarını sunacak.

ETH 2.0’da Sırada Neler Var?

Ethereum 2.0 güncellemesi Faz 0 ile sınırlı kalmayacak ve yapılan açıklamaya göre 2021 ya da 2022 yılında Faz 1.5’e geçilecek. Bu noktada ise kilit öneme sahip gelişme, ETH1 ve ETH2 cephesinde birleşmenin gerçekleşmesi ve blok zincirinin geniş ölçüde kullanılabilir hale gelmesi.

Ethereum’lar Borsada İse Ne Olacak?

Cüzdanda bulunan ETH’lar için bir şey yapılmasını gerektirmeyen güncellemede diğer önemli konu ise borsada bulunan ETH’ların ne olacağı yönünde. Bu noktada Coinbase ve Huobi gibi büyük borsaların aralarında bulunduğu çok sayıda kripto para borsası, ETH 2.0 desteğini açıklayarak soruna çözüm sundu. Ayrıca San Francisco merkezli kripto para borsası Surojit Chatterjee, dün paylaştığı açıklamada konuya açıklık getirerek, “Coinbase müşterileri Coinbase hesapalarındaki ETH’yi ETH2’ye dönüştürebilecek ve stake etme ödülleri kazanabilecekler.” ifadelerini kullandı. Coinbase ise bu özelliğin kullanılabilmesi için 2021 yılında sunum yapmayı planlıyor.

Ethereum Fiyatı 600 Dolar Üzerine Yerleşti!

Geride kalan haftalarda yaşanan sert düşüş ile yeniden toparlanan kripto para borsalarında, Ethereum rakiplerinin bir adım önünde yükselişe geçerek fiyatını yeniden 600 dolar üzerine atmayı başardı. Son 24 saatte yüzde 5,71 artış kaydeden altcoin fiyatını 610 dolara yükselterek yerini sağlamlaştırdı. ETH 2.0 eşliğinde adım adım 700 dolar ve üzeri seviyelerinin hedeflendiği kripto parada dün hatırlanacağı üzere 600 dolar seviyesinde önemli savaş meydana gelmiş ve boğalar şimdilik raundu kazanmayı başararak fiyatı yukarı taşımayı başardılar. Analistler 700 dolar seviyesinin sıradaki hedef olarak açıklarken, bir yandan ETH tahminleri için 1.000 dolar seviyesini hedef göstermeye devam ediyorlar.

Yorum Yap