1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ethereum 600 Dolara Yükselebilir Mi?

Ethereum 600 Dolara Yükselebilir Mi?

Ethereum geçtiğimiz günlerde ABD doları karşısında aşağı yönlü bir düzeltme yaşadı. Ethereum’un 500 doların altına kadar düştüğü aşağı yönlü hareketi toparlaması bekleniyor. Yeni bir artış hareketi için destek tabanı oluşturan kripto para biriminin 600 dolara yükselip yükselemeyeceği merak konusu oldu.

Ethereum 600 Dolara Yükselebilir Mi?

Ethereum geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile beraber ABD doları karşısında ciddi bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin 17.000 dolara düşerken Ethereum ise 550 dolara sonrasında da 500 dolarlık destek seviyesinin altına doğru düşüş yaşadı. 480 dolar destek seviyesinde kalan Ethereum’un yeni bir hareket için destek tabanı oluşturduğu düşünülüyor. Ethereum’un bu destek tabanından sonra ortalamanın üzerinde bir yükseliş göstermesi ise yatırımcıları meraklandırdı. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un 600 dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu oldu.

Ethereum’un yeniden 550 dolar direnç seviyesine yaklaşması ve düşüş eğilimini devam ettirebiliyor olması yatırımcıların beklentilerini de yükseltti. Analistler ise kripto paranın direnç seviyeleri karşısındaki hareketinin ne yöne doğru olacağını değerlendirmeye başladı. Yaşadığı keskin düşüşten sonra toparlanmaya geçen Ethereum’un hangi seviyelerde fiyatını test edebileceği ve hangi direnç seviyelerini aşarsa 600 dolar seviyesine çıkabileceği merak ediliyor.

Ethereum’u Test Edecek Seviyeler Merak Ediliyor

Analistler Ethereum hakkındaki hareket yönü ile ilgili kafa karışıklığının artması üzerine kripto paranın fiyatını hangi seviyelerde test edeceğini açıklamaya başladı. Ethereum’un en düşük direnç seviyesi 520 dolar olarak değerlendiriliyor. Hareket etmek için 512 dolar seviyesinin üzerine çıkıp 520 dolar direncini kırması gereken Ethereum’un bu hareket ile yükselişe geçebileceği düşünülüyor. Analistler Ethereum için diğer test seviyesinin ise 550 olduğunu düşünüyor. Ethereum’un 550 dolarlık direnç seviyesini kıramaması halinde aşağı yönlü ivme kazanabileceği düşünülüyor. Bununla beraber 550 doları geçen Ethereum için diğer test seviyesi ise 580 dolar olacak. Ethereum’un 580 dolarlık test seviyesini geçmesi ile 600 dolar fiyatına ulaşabileceği düşünülüyor.

Ethereum’un fiyatını test edeceği seviyeleri açıklayan yatırımcılar 520 doları geçememesi halinde 480 dolara hatta daha altına bile düşebileceğini iddia ediyor.

Hareket Hangi Yöne Doğru Olacak?

Ethereum’daki hareketliliğin ne yöne doğru olabileceğini merak eden yatırımcılara cevap direnç seviyeleri ile veriliyor. Ethereum’ın en düşük test seviyesi olan 520 doları geçememesi durumunda aşağı yönlü hareket edebileceği ve ciddi bir değer kaybı yaşanabileceği düşünülüyor. Bununla beraber test seviyelerini geçmeyi başarırsa yukarı yönlü hareketin uzun vadede devam etmesi bekleniyor.

Aayush Jindal: Ethereum’un 550 Dolar Seviyesini Aşması Gerek

Ethereum’un yükselişi ile ilgili ünlü analist Aayush Jindal de yorum yaptı. Analist Ethereum’un yükselmesi için 550 dolar test seviyesinin geçmesi gerektiğini ancak bu şekilde 600 dolar fiyatına ulaşabileceğini söyledi.

Teknik Göstergeler Belirsizliği Devam Ettiriyor

Ethereum’un teknik göstergeleri yavaş yavaş ivme kazandığını göstermekle beraber düşüş işaretleri de görülüyor. Teknik göstergeler yaşanacak fiyat değişikliği ile ilgili belirsizliği korumaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap