1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Beklenen Rekoru Kırdı, Sırada Ne Var?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) çoğu zaman fiyat hareketliliklerine ilk olarak paralel tepki veren altcoin olan lider altcoin Ethereum (ETH) bu hareketliliklerini, Bitcoin’in son hareketliliklerinde bir süredir göstermiyor ve Bitcoin yukarı yönlü hareket ederken yatay seyrediyordu. Ancak Bitcoin’in rekorunu 52 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmasıyla birlikte Ethereum da fiyatını 1.900 doların üzerine çıkararak rekorunu tazeledi. Şimdi Ethereum’u ne bekliyor?

Ethereum Beklenen Rekoru Kırdı, Sırada Ne Var?

Kripto para piyasalarında lider altcoin Ethereum (ETH), özellikle 2020 yılının son çeyreğinde, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) paralel şekilde hareket ederek dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Bitcoin’in yükseliş yaşadığı zamanlarda ilk tepkiyi vererek yükselişe geçen ve aynı şekilde geri çekilmelerde de ilk olarak geri çekilen Ethereum, son günlerdeki rallilerde bu tutumunun dışında hareket ediyordu. Bitcoin’in Şubat ayının üçüncü haftasında başlattığı boğa koşusuna bir süre tepki vermeyen, yatay seyreden ve hatta dönemsel olarak hafif değer kayıpları yaşayan Ethereum, beklenen tepkiyi Bitcoin’in 52 bin dolar üzerindeki rekoruyla birlikte verdi. Bitcoin 3 gün peş peşe rekor kırarak, uzun zaman sonra bir ilke imza atmayı başardı ve fiyatını 52 bin doların üzerine çıkararak tüm zamanların rekorunu kırdı. Lider altcoin Ethereum da bu ralliye tepkisini geç de olsa verdi ve fiyatını 1.900 doların üzerine çıkararak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Şimdi, ilerleyen dönemlerde Ethereum’u ne bekliyor?

Ethereum Fiyatındaki ve Ethereum Adreslerindeki Artış

Geçtiğimiz yılın sonlarında başladığı boğa koşusu ile birlikte yılbaşına 730 dolar seviyelerinde, son 3 yılın zirvesiyle giriş yapan Ethereum, kademeli olarak yükselişini sürdürdü ve en önemli direnç noktası olan 1.500 doları da aştıktan sonra, yükselişine hız kesmeden devam etmeye başladı. Ethereum son 24 saatte gelen değer artışları ile birlikte tüm zamanların rekorunu da 1.924 dolara kadar çıkardı. Ethereum haftalık bazda %10 oranında, aylık bazda da %52 oranında artış göstermiş oldu. Öte yandan Santiment verilerine göre hesabında sıfırdan fazla Ethereum olan adreslerin sayısı da 1.287’ye ulaştı.

Ki Young Ju ETH Rekorunu, 2018 Rekoru İle Kıyasladı

Ethereum’un fiyat rekorunu kırmasıyla birlikte, Crypto Quant CEO’su ve aynı zamanda başarılı bir analist olan Ki Young Ju, ETH için farklı noktalara dikkat çekti. Ju, öncelikle açıklamalarında Ethereum’daki tüm zamanların rekorunun 2018 yılındakinden farklı olduğunu ifade etti. 2018 yılındaki rekor hareketliliği ile bu yılkini kıyaslayan Ju, farklılıkları şöyle sıraladı:

  • Borsalara aktarılan ETH sayısı bu yıl daha az,
  • Borsalardan çekilen ETH sayısı bu yıl daha fazla,
  • Bu yılki satış baskısı daha fazla.

Ju ETH Çekimlerinde Kurumsalları İşaret Ediyor

Kripto para borsalarındaki transfer işlemlerinin bir grafiğini paylaşan Ju, Coinbase borsasındaki soğuk cüzdanları işaret etti. Ju, 2020 yılında gerçekleşen 3 büyük ETH çekim işleminin, her defasında 200 bin adet dolaylarında olduğunu söyledi ve bu işlemlerin kurumsal yatırımcılar tarafından yapılmış olabileceğini savundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir