1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Durgunluğunu Hangi Yönde Kıracak?

Kripto para piyasalarında lider Bitcoin (BTC) oldukça ciddi dalgalanmalar yaşadıktan sonra 33 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı ve Bitcoin için beklemeye geçildi. Bitcoin’deki hareketlilikler sınırlanınca gözler bu kez lider altcoin Ethereum’a (ETH) çevrildi. Ethereum Salı günü ve dün ciddi değer kayıpları yaşadıktan son yeni güne daha durgun bir giriş yaptı. Ethereum bu yatay seyrini hangi yönde kıracak?

Ethereum Durgunluğunu Hangi Yönde Kıracak?

Kripto para piyasaları 2020’nin sonlarında yükseliş eğiliminde ve çok hareketli geçmişti. Yılın sonlarına doğru yukarı yönlü hareketliliklerde ivmelenmeler arttı ve bu kez 2021 yılında neler olacağı merak edilmeye başlandı. 2021 yılının gelmesiyle birlikte lider Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasalarda yukarı yönlü hareketlilik hız kesmedi ve bir süre daha devam etti. Ancak yeni yılın ikinci haftasında geri çekilmeler başladı. Artan fiyatlar bu kez yönünü aşağıya çevirdi ancak bu düşüşler de sabit kalmadı ve fiyat grafikleri oldukça dalgalı çizilmeye başlandı. Lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde devam eden sert dalgalanmalar günler boyunca sürdü, ilk ayın son haftasına girilirken Bitcoin 31 bin dolar ile 35 bin dolar arasında fiyat sıkışıklığı yaşamaya başladı. Bitcoin’in destek ve direnç bölgeleri arasında grafik çizmesi sonrasında gözler lider altcoin Ethereum’a (ETH) çevrildi. Yakın bir zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.476 dolarda gören Ethereum, ilk ayın son haftasına düşüş eğiliminde girdi. Salı günü ve dün sert düşüşler yaşayan Ethereum, yeni güne yatay bir başlangıç yaptı. Şimdi Ethereum’un bu durgunluğu hangi yönde bozacağı merak ediliyor.

Ethereum’u Hangi Destek ve Dirençler Bekliyor?

Lider altcoin Ethereum, geçtiğimiz hafta arasında rekorunu tazeledi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.476 dolar seviyesinde belirledi. Daha sonra haftaya hafif düşüş eğiliminde başlayan Ethereum, Salı günü 1.375 dolar seviyesinden sert düşüşler yaşayarak 1.200 dolar seviyesine kadar geriledi. Ethereum’daki düşüşler ile birlikte 1.200 dolar seviyesi güçlü bir destek bölgesi haline geldi. Yazım sırasında 1.292 dolar seviyesinde bulunan Ethereum için üst bölgede 1.300 ve 1.350 dolar seviyeleri kritik direnç noktaları olarak takip edilecek.

Ethereum’daki Düşüşler Analistlere Göre Sağlıklı

Ethereum’un hafta arasında kırdığı rekordan sonra fiyatta düzeltmeye gitmiş olması her ne kadar yatırımcıları endişelendiriyor olsa da analistlere göre bu durum Ethereum için sağlıklı bir tablo oluşturuyor. Analistlere göre 1.476 dolar seviyesinden sonra gelen büyük satış baskısı ile bu düşüşler başladı ve Ethereum piyasada düzeltmelere gitti. Analistler ortaya çıkan tablonun sağlıklı olduğunu dile getirirken, bu düzeltmelerin orta vadede bir yükseliş hazırlığı olabileceğini belirtiyor.

Ethereum Rallisindeki En Büyük Direnç, Kendi Rekoru

Analistler, Ethereum’un yukarı yönlü güçlü direnç noktalarını kırması halinde, fiyatın 1.500 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini düşünüyor. Ancak böyle bir olası yükselişte, analistlere göre Ethereum’un güçlü direnç bölgelerindeki satış baskısını da kırması gerekecek. Olası baskı kırıldığında, Ethereum yeni bir büyük ralli başlatabilir. Böyle bir rallinin başlaması durumunda ise rekor seviye olan 1.476 dolar seviyesi, en güçlü direnç noktası olarak takip edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir