1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum (ETH) Yükselişine Devam Edebilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) sonra, kripto para sektöründe piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan lider altcoin Ethereum (ETH), 4 Şubat tarihinde kırdığı rekorun ardından hafif fiyat düzeltme hareketi yaşasa da hala yükseliş eğiliminde bulunuyor. Ethereum son olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.697 dolara çıkarmıştı ve analistlere göre Ethereum’un önünde yükseliş için hala yol bulunuyor.

Ethereum (ETH) Yükselişine Devam Edebilecek mi?

Kripto para piyasalarına yön veren lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2020 yılının sonlarında piyasaları yukarı yönlü harekete geçirdi ve 8 Ocak 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu aşamadan sonra düşüşe geçen Bitcoin, böylece piyasaları da durgunluğa sürüklemiş oldu. Ancak Bitcoin’in yükselişi ile tetiklenen birçok altcoin gibi lider altcoin Ethereum (ETH) da yükselişine bir süre devam etti ve yatay seyre geçti. Ethereum bu yatay ilerleyişi, Bitcoin sakin bir evrede devam ederken 25 Ocak tarihinde kırdı ve 1.476 dolar seviyesine yükselerek rekor kırdı. O tarihten sonra yine Bitcoin’e paralel şekilde hareket etmeye başlayan Ethereum kırdığı yatay seyre geri döndü ve durgunluk evresine geçti. Ancak Ethereum bu durgunluğu bu kez 4 Şubat tarihinde kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.697 dolara çıkarmayı başardı. Analistlere göre Ethereum için yukarı yönlü yükselişte yol açık ve Ethereum yükselmeye devam edebilir.

Ethereum Fiyat Düzeltmesine Rağmen İbreyi Yukarı Çevirdi

Lider altcoin Ethereum, 4 Şubat tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.697 dolara çıktıktan sonra fiyatta düzeltme yaşadı. Bu rekor hareketliliği ile birlikte Ethereum, 1.650 ve 1.620 dolar seviyelerini önemli destek noktaları haline getirmişti ancak bu fiyat düzeltmesi sırasında ETH her iki destek noktasının da altına sarktı. Fakat bu bölgelerin altında uzun süre kalmayan Ethereum’un, yeniden ibreyi yukarı çevirdiği görülüyor. Ethereum yazım sırasında 1.674 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer yandan rekor sonrasında Ethereum, 100 saatlik basit hareketli ortalamasının ve 1.600 dolar seviyesindeki destekleri kaybetmedi. Bu tutunma da Ethereum için yukarı yönlü hareketliliğin habercisi olabilir.

Ethereum Boğa Koşusunu Başlatırsa Ne Olur?

Analistlere göre Ethereum fiyatta düzeltme yaşadıktan sonra en önemli direnç bölgesini, rekor seviyesinde tutmaya başladı. Yani analistlere göre Ethereum için şimdilerde yukarı yönlü en önemli direnç bölgesi 1.697 dolar seviyesinde bulunuyor ve buranın üzerinde yaşanabilecek olan olası net bir kırılma ile 1.700 dolar seviyesi kolayca aşılabilir ve Ethereum daha yukarı seviyeleri test etmeye başlayabilir. Böyle bir boğa koşusunun başlaması ihtimalinde analistlere göre Ethereum için en önemli takip edilecek olan seviye 1.735 dolar seviyesi olacak.

Olası Düşüşte Ethereum’u Ne Bekliyor?

Ethereum için beklentiler her ne kadar yukarı yönlü olsa da elbette Ethereum için bir düşüş riski de bulunuyor. Analistlere göre Ethereum için 1.600 dolar ve 1.555 dolar seviyeleri önemli destek noktaları konumunda bulunuyor ve Ethereum’un bu destekleri kaybetmesi halinde analistlere göre ETH fiyatı yeniden 1.500 dolar bandının altına gerileyebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir