1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Kraken’de Neden 700 Doları Gördü?

Kripto para piyasalarında Şubat ayının dördüncü haftası oldukça kötü başladı ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başında 10 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin’in 10 bin dolarlık değer kaybı yaşaması diğer kripto para birimlerinin de kırmızı renge bürünmesine yol açtı. Bu düşüşlerden etkilenen lider altcoin Ethereum’un (ETH), Kraken’de 700 dolara kadar gerilemiş olması ise ayrı bir endişe yaratırken, Kraken yetkilileri duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ethereum Kraken’de Neden 700 Doları Gördü?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta arasında 58 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O sürece kadar kripto para piyasalarında da işler tamamen yolunda gidiyordu ancak yeni haftanın başlaması ile birlikte Bitcoin sert düşüşler yaşamaya başladı ve birdenbire 10 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin’in 10 bin dolardan fazla değer kaybı yaşaması haliyle kripto para piyasalarını da etkiledi ve neredeyse bütün kripto para birimleri de kırmızıya büründü. Altcoinlerin, Bitcoin’e paralel olarak hızla değer kaybetmesi beklenen bir durumdu ancak bu düşüşler yine de piyasalarda bir endişe yarattı. Bu endişelerin en büyüğünü ise o süreçte, kripto para borsası olan Kraken’deki Ethereum (ETH) kullanıcıları yaşadı. Zira bu düşüşler devam ederken Ethereum önce 1.500 dolara geriledi, ardından %50 oranında değer kaybederek 700 dolar bandına kadar çekildi. Kraken yetkilileri bu düşüş sonrasında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kraken Yetkilileri “Teknik Sorun Değil” Dedi

Lider altcoin Ethereum, Bitcoin’in 10 bin dolarlık değer kaybettiği anlarda değer kaybederek önce 1.500 dolar bandına çekildi. Fakat daha sonra, neredeyse tüm kripto para borsalarında bu seviyelerde seyreden Ethereum, Kraken borsasında birdenbire 700 dolar bandına kadar çekildi. Birçok Kraken kullanıcısı bunun teknik bir sorundan kaynaklandığını düşündü ancak Kraken yetkilileri yaptıkları açıklamalarda teknik sorundan kaynaklı bir şey olmadığını ifade etti. Kraken CEO’su Jesse Powell, yaşanan sorun sonrasında açıklamalarını Bloomberg’de dile getirdi.

CEO Powell Aşırı Satışları Ve Olası Bir Balinayı İşaret Etti

Kripto para borsası Kraken’de Ethereum’un 700 dolar bandına kadar gerilemesi sonrası Bloomberg’e konuşan CEO Jesse Powell, yaşanan durumun teknik bir sorundan kaynaklanmadığını ifade etti. Powell, bu durumu kontrol ettiklerinde, sadece aşırı satışlar ile karşılaştıklarını, Ethereum’daki bu düşüşün de bu satış baskılarından kaynaklanmış olabileceğini ifade etti. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdürdüklerini ifade eden Powell, “Belki de bir balina tüm birikimini dumplamıştır” dedi.

Powell: “Trade İşlemlerini Geri Alma İhtimali Çok Düşük”

Kraken borsasında yaşanan bu düşüşler sonrasında, birçok kullanıcı Kraken’in tazminat ödemesi gerektiğini düşünmeye başladı. Ancak CEO Powell, araştırmalara devam ettiklerini ifade ettikten sonra “Yapılan trade işlemlerinin geri alınması ihtimali çok düşük” dedi. Teknik bir sorun olduğuna ilişkin herhangi bir kanıt bulamadıklarını ifade eden Powell’ın ilerleyen saatlerde bir açıklamada bulunması bekleniyor.

Yorum Yap