1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Kullanıcıları Yeni Rekora İmza Attı

Kripto para piyasalarında on günlerde ana gündemde 2 kripto varlık odağa alınırken, bir başka kripto varlık yeni rekor ile dikkatleri üzerine ekmeyi başardı. Piyasalarda yeni rekor fiyatları ile Bitcoin (BTC) ana gündemi belirlerken, kripto para piyasalarının bir diğer ele aldığı konu da SEC – Ripple davası oldu. Tüm bu karmaşanın arasında ise Ethereum (ETH) kullanıcıları yeni bir rekora imza attı.

Ethereum Kullanıcıları Yeni Rekora İmza Attı

2020 yılının son günleri, kripto para piyasalarında fazlasıyla hareketli geçti. Neredeyse tüm yılın haber akışında yaşanan yoğunluk, bir kara delik gibi yılın son günlerinde bir araya geldi ve kripto para piyasalarında, yepyeni gündem maddeleri çok hızlı bir şekilde gelişti. Önce günden güne belirlenen haber başlıkları, 2020 yılının son günlerinde artık saat başı belirlenmeye başladı. Her şey o kadar hızlı gelişti ki birçok kripto para kullanıcısı yılın son günlerinin nasıl geçtiğini anlamadı. Oluşan bu haber yoğunluğunda en çok da Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) gündemi belirledi. Zira lider kripto para birimi Bitcoin, her zaman olduğu gibi yine ipi göğüsledi ve bu kez bunu kırdığı yeni rekorlarla başardı. Bitcoin yeni rekorlar kırarken, Ripple da SEC davası ile gündeme gelmeyi başardı. Dava ile birlikte XRP fiyatları çakıldı, kripto para borsaları XRP’yi peş peşe listelemeden çıkardı. Piyasalar bu gündem maddeleri ile çalkalanmaya devam ederken, Ethereum (ETH) kullanıcıları yeni yılda yepyeni bir rekora imza attı ve gündemdeki odağın Ethereum’a çevrilmesini sağladı. Glassnode’dan alınan bilgiye göre, Ethereum hesap cüzdanları, yeni yılda rekor sayıya ulaştı.

Ethereum Fiyat Artışı ile Kullanıcılarına Güven Verdi

Glassnode tarafından alınan bilgiye göre Ethereum hesap cüzdanları rekor seviyeye ulaştı. Bu durum Etheruem kullanıcılarının, Bitcoin ve Ripple gelişmeleri devam ederken boş durmadığını gösteriyor. Etherum fiyatı kısa süre öncesine kadar 600 dolar seviyelerinde bir inişli bir çıkışlı olarak seyrediyordu. Kripto para piyasalarında Ethereum için, 500 dolar seviyesine düşme endişesi bile bulunuyordu. Fakat Ethereum, beklenenin tam tersi şekilde, Bitcoin’in de itici gücüyle fiyatını yılbaşı öncesinde 700 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı ve son 2 yılın zirvesine çıktı. Yeni yıla 730 dolar seviyelerinde giriş yapan Ethereum’un, kullanıcılarına bir güven verdiği de hesap cüzdanlarında yaşanan hareketlilikle kanıtlanmış oldu.

Rekor 2020’nin Son Dakikalarında Kırıldı

2020 yılının son dakikalarında 739 dolar seviyesinde bulunan Ethereum’un piyasa değeri de 84 milyar dolar seviyelerinde idi. Bununla birlikte, Ethereum cüzdanlarında da yılın son dakikalarında büyük bir hareketlilik yaşandı. Hesabında en az 0,1 adet Ethereum bulunan cüzdanların sayısı, yeni yılın hemen öncesinde 51 milyon 491 bin 730’a kadar yükseldi. Bu yükseliş Glassnode tarafından yeni rekor seviye olarak kaydedildi.

Yeni Rekorda Ethereum 2.0 Güncellemesinin Etkisi Büyük

Ethereum fiyatında, piyasa değerinde ve Ethereum cüzdanlarında yaşanan bu artışlar ve rekorların temelinde ise kripto para piyasalarında, Ethereum 2.0 güncellemesinin olduğu düşünülüyor. Zira Ethereum 2.0 güncellemesi 12 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşmiş ve o tarihte Ethereum cüzdanlarının sayısı 50 milyon barajını aşmıştı. Ethereum fiyatında yaşanan artış ve ETH 2.0 güncellemesinin, kullanıcılar üzerinde oluşturduğu bu güven, şimdilerde Ethereum fiyatı için de yeni bir rekor beklentisi oluşturmuş durumda. Bu yeni rekor yürüyüşü içinse analistler, 750 dolar seviyesini direnç noktası olarak işaret ediyor. Yazım sırasında ise Ethereum 736 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yorum Yap