1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Kullanıcılarına Çifte Bayram

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir aranın ardından, rekor yürüyüşüne devam etti ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 23 bin doların üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin’deki bu yükseliş, beraberinde altcoinleri de yükselişe geçirdi ve lider altcoin Ethereum (ETH) da 2 yılın zirvesine, 650 dolarlık seviyeyi aşarak ulaştı. Ayrıca CME Group, Ethereum kullanıcıları için müjdeli haberi de duyurdu.

Ethereum Kullanıcılarına Çifte Bayram

Kripto para piyasalarında son yılların ve son günlerin en sıcak saatleri yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kendisinden beklenen rekor hamlesini sonunda gerçekleştirdi ve kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesini 23 bin dolar seviyesinin üzerine taşıdı. 16 Aralık tarihinde öğleden sonra başlayan bu yükseliş hareketi, bir süre durduktan sonra gece tekrar devam etti ve ertesi güne gelindiğinde Bitcoin, yükselişine devam etti. Bununla da yetinmeyen lider kripto para birimi gün içinde de yükselişini sürdürdü ve yeni rekor seviyesini 23 bin 100 doların da üzerine çıkardı. Her dönemde olduğu gibi bu hareketlilikte de Bitcoin, arkasından diğer altcoinleri de harekete geçirdi. Bu hareketten en çok yararlananlardan biri de lider altcoin Ethereum (ETH) oldu. Birçok altcoinin rekor tazelediği bu yükseliş akımında Etherum da son 2 yılın zirvesine ulaştı ve 650 dolar seviyesinin üstünü gördü. Öte yandan CME Group şirketi de Ethereum için müjdeli haberi verdi. Böylece Ethereum kullanıcıları, 1 günde 2 büyük sevinç birden yaşamış oldu.

ETH 2 Yıllık Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin’deki rekor yükseliş, Etherum da yansıdı ve Etherum son 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte lider altcoin, son 7 günlük sürede %10 oranında değer artışı yaşarken, bu oran son 24 saatte %12 olarak kaydedildi. Bununla birlikte Ethereum, daha önce ulaşmış olduğu 448 dolarlık seviyenin %55 oranında üzerine çıkmış oldu. Öte yandan 650 dolar barajının aşılması da ETH kullanıcılarını fazlasıyla sevindirirken, ETH’nin piyasa değeri de 73,6 milyar dolara yükseldi. Ayrıca Ethereum’un piyasa hakimiyeti %11,42 seviyesine ulaştı.

ETH ile BTC Yıllık Kazançta Kıyaslanınca…

Bir diğer yandan kripto para piyasalarının başarılı analistlerinden biri olan Ryan Sean Adams, Ethereum’daki, Bitcoin’e bağlı bu yükselmenin, lider kripto para biriminin gölgesinde kalmaması gerektiğini dile getirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin ile lider altcoin Ethereum’un yıllık sağladığı kazanç oranlarını paylaşan Adamas, Etherum’un bu konuda Bitcoin’i bir hayli geride bıraktığını vurguladı. Analistin paylaştığı verilere göre Bitcoin 2020’de yıllık getiride %185 oranında kazanç sağlarken, Etherum ise aynı kulvarda %372 oranında kazanç sağladığı görüldü. Bu veriler ışığında Ethereum’un yıllık sağladığı kazanç, Bitcoin’in sağladığının 2 katından fazla.

CME Group Müjdeli Haberi Duyurdu

Bir diğer yandan ETH kullanıcılarına başka bir müjdeli haber de en büyük türev borsalarından biri olan CME Group’tan geldi. Şirket bugün yaptığı açıklama ile BTC sözleşmelerinin ardından, kullanıcılar için ETH hizmetini de başlatacağını duyurdu. Kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği kurumlardan biri olan CME Group’un bu duyurusu, Ethereum’un kripto para piyasalarındaki değerini katlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir