1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Rallisi ve Altcoin Sezonu Başladı Mı?

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmeler, hafta arasına girilirken yerini yeniden yükselişlere bıraktı. Tablonun tersine dönmesi ile birlikte lider altcoin Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu rekor ile birlikte diğer birçok altcoin de yukarı yönlü harekete geçti. Bu değer artışları ile birlikte hem altcoin sezonunun hem de Ethereum rallisinin başlayacağı düşünülmeye başlandı.

Ethereum Rallisi ve Altcoin Sezonu Başladı Mı?

Geride bıraktığımız haftada, kripto para piyasalarında yine alışılmadık bir hareketlilik yaşandı. 2020 yılı genelinde gelişen sıra dışı grafiklerin 2021 yılında yönünü ne tarafa çevireceği merak edilirken, grafikler yeni yılda da öngörülemez şekilde ilerlemeyi sürdürdü. 11 Ocak tarihinde Bitcoin (BTC), son rekorundan sonra büyük bir geri çekilme yaşayarak piyasaları da aşağı çekmişti, ardından yükselen Bitcoin bu kez de geçtiğimiz haftada benzer bir geri çekilme yaşayarak piyasalarda aşağı yönlü hareketi başlattı. Değer kayıplarının hızlanması ile birlikte endişeler de artarken, bu kez Bitcoin hafta arasında yönünü yukarı çevirince, piyasalar da buna paralel tepki verdi ve hafta sonu kripto para piyasalarında toparlanmalar başladı. Bu toparlanmalarda Bitcoin daha sonra durgun bir hal alırken, lider altcoin Ethereum (ETH) adeta hızını alamadı ve 1.476 dolar seviyesinde yeni rekoruna ulaştı. Ethereum’daki bu rekor hareketliliği diğer altcoinlerin de önünü açtı ve piyasalarda yeniden altcoin sezonu tartışmaları gündeme geldi. Öte yandan birçok analiste göre Ethereum’daki bu yükseliş, büyük bir rallinin başlangıç adımı olabilir.

Altcoin Sezonu İçin Bitcoin Elinden Geleni Yaptı

Birçok analist, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gündeme gelmeye başlayan altcoin sezonuna ilişkin doğru zeminin oluşması için, Bitcoin’in büyük bir değer artışından sonra ciddi ölçüde fiyat düzletmesi yaşamasının gerekli olduğunu dile getiriyordu. Altcoin sezonunun başlamasına ilişkin Bitcoin kanadında öngörülen fiyat hareketlilikleri aslında tam da tarife uygun olarak, hem de 2 hafta içinde 2 defa yaşandı. Bitcoin son rekorundan sonra önce 11 Ocak tarihinde 42 bin dolardan 31 bin dolar seviyesine çekildi, ardından toparlanarak 35 bin dolar etrafında fiyatlandı ve ikinci bir geri çekilme ile 28 bin 800 dolar seviyesine geriledi. Daha sonra konsolide olan Bitcoin’in, altcoin sezonu için elinden geleni yaptığı düşünülüyor.

Raoul Pal’a Göre Olası Rallide Herkes Kazanacak

Kripto para piyasalarında başarılı ve ünlü bir analist olan Raoul Pal, Ethereum’daki fiyat hareketliliğinin ardından sosyal medyada analizlerini ve fikirlerini paylaştı. Pal’a göre Ethereum’un yeni rekora koşması, beklenen altcoin sezonunun en büyük habercisi. Pal yaptığı açıklamalarında, yakın zamanda Ethereum rallisinin başlayacağını ve diğer altcoinlerin de Ethereum’u takip edeceğini iddia etti. Ayrıca Pal’a göre piyasalarda başlayacak olan bu olası yükselişlerde, Bitcoin de yükselecek ve tüm yatırımcılar kazanç elde edecek.

Cred’e Göre Ethereum’un Güçlü Takipçileri DeFi Projeleri Olacak

Kripto para piyasalarında bir başka başarılı analist olan Crypto Cred de Pal ile benzer görüşlere sahip. Cred, Twitter’da yaptığı açıklamalarda Ethereum’un çok büyük bir ralli başlangıcına hazırlandığına inandığını söyledi. Cred’e göre olası Ethereum rallisinde, lider altcoini özellikle de DeFi projeleri takip edecek. Şimdilerde Cred’e göre bu takip hareketine 5 altcoin başladı bile. Crypto Cred’in Ethereum’daki yükselişi takip etmeye başladığını belirttiği altcoinler ise şöyle:

  • Uniswap (UNI)
  • Sushiswap (SUSHI)
  • Chainlink (LINK)
  • Polkadot (DOT)
  • AAVE (AAVE)

Yorum Yap