1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ethereum Ralliye Mi Kalkacak? Analistler Senaryoya Hazır!

Ethereum Ralliye Mi Kalkacak? Analistler Senaryoya Hazır!

Ethereum (ETH) fiyatı 600 dolar direncini süpürdü ve bir sonraki direnci olan 625 dolar seviyesini test ederek güç toplamaya başladı! Analistler ETH yükselişine hazırlıklarını tamamladı ve yükseliş başlangıcı itibari ile izlenecek seviyeleri sıraladı. Analistlere göre ETH konsolide olmak için 600 dolar üzerini seçti ve yeni hareketine güçlü bir hazırlık yapıyor.

featured

Ethereum 2.0 güncellemesi ile dikkatleri çeken ve yükselişine destek bulan ETH, analistlere göre yükselişe hazırlanıyor! Haberin yazıldığı saatlerde son 24 saatteki artışını yüzde 2,40 seviyesine ulaştıran popüler altcoin, 605 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Analistler ise 600 dolar direncini geride bırakan kripto paranın konsolidasyona devam ettiğini ifade ederek, güçlü bir yükseliş için coin’in güç topladığını düşünüyor.

Ethereum Güncel Görünümü Pozitif

605 dolar üzerinde fiyatlanan Ethereum görünümü analistlerce pozitif olarak değerlendiriliyor. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın hemen yakınında devam eden konsolidasyon süreci ile güçlü bir destek alan kripto para, en yakın direnci olan 620 dolar seviyesini hedef almış görünüyor. Büyük bir sözleşme üçgeninin yer aldığı noktaya güç toplamak için 100 saatlik basit hareketli ortalaması yakınını tercih eden Ethereum’un yükselişe başlaması an meselesi olarak değerlendiriliyor.

Kripto paranın indikatör görünümü ise RSI bandında güçlenirken, MACD cephesinde hafif ivme kaybı gözleniyor. Saatlik MACD ETH USD ikilisinde düşüş bölgesinde yer alırken, saatlik RSI aynı ikilide 50 seviyesine doğru yaklaşan yükseliş kaydediyor.

600 Dolar ETH İçin Güçlü Bir Destek Haline Geldi

Popüler kripto para 600 dolar seviyesi üzerine kadar istikrarlı bir artış kaydetti. ETH fiyatı 625 dolarlık dirence yakın işlem görmesi ardından bir kez 600 dolar altına inse de yeniden yükselişe geçerek 600 dolar direncini güçlü bir destek haline getirmeyi başardı. Bu bölgenin üzerinde konsolidasyonuna devam eden ETH, analistlere göre 100 saatlik basit hareketli ortalamadan da güç alarak 620 dolar seviyesini gözüne çoktan kestirdi!

Popüler kripto parada direnç seviyeleri sırası ile 610 – 620 – 630 dolar olarak kaydedilirken, 625 dolar bölgesinde de ara direnç olduğu bilgisi paylaşıldı. Kripto paranın ilk etapta 620 dolar direnci üzerine fiyatını atması beklenirken, yeni yükseliş öncesi konsolidasyon bölgesi olarak 620 – 630 dolar bandını tercih edebileceği konuşuluyor.

Etheruem Düşer Mi?

Ethereum senaryoları her ne kadar pozitif görülse de analistler, BTC cephesinde başlayacak sert bir düzeltme ihtimaline karşı kripto paranın takip edilmesi gerekli destek seviyelerini de paylaşmayı ihmal etmedi. Analistlere göre 615 dolar üzerini geçemeyen ETH için aşağı yönlü bir kırılma riski oluşabilir. Bu riske karşı ilk destek, önemine değindiğimiz 600 dolar seviyesi olarak ön plana çıkıyor. 600 dolar seviyesi 100 saatlik basit hareketli ortalamaya da yakın seyretmesi sebebi ile önem kazanırken, bu seviyenin kırılması halinde geri çekilmenin 570 dolara kadar sürebileceği kaydediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap