1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Ethereum Rekor Kırdı, LTC ve XRP Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, 2020 yılının son çeyreğinde başlayan ve lider Bitcoin’in (BTC) öncülük ettiği büyük ralli ile birlikte büyük değer artışları yaşandı. Bu değer artışları Bitcoin ve beraberinde neredeyse tüm piyasa için 2021’in ilk haftasına kadar devam ettikten sonra piyasalar yaklaşık üç haftalık bir durgunluk dönemine girdi ancak lider altcoin Ethereum (ETH) sonunda beklenen rekorunu kırdı ve bu durgunluğu bozdu. Ethereum’un rekor kırmasının yanı sıra Litecoin (LTC) ve Ripple’ın (XRP) da dikkat çektiği görülüyor.

Ethereum Rekor Kırdı, LTC ve XRP Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, tam olarak 16 Aralık 2020 tarihinde Bitcoin’in (BTC) başlattığı boğa koşusuyla birlikte piyasalar adeta şahlandı ve kripto para birimlerinin büyük bölümü değer artışları yaşamaya başladı. Her yeni günde, yeni bir rekor hamlesi gelmeye başladı ve bu olumlu tablo 2021 yılının ilk haftasına kadar devam etti. 8 Ocak tarihinde lider Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra fiyat düzeltmeleri yaşayarak, durgunluk dönemine geçti. Bitcoin’in piyasaları yönlendirmesi ile birlikte birçok altcoin de bu durgunluk döneminde sakinliğini korumaya başladı. Ancak önde gelen altcoinler bu dönemde de zaman zaman değer kazançları yaşayarak dikkat çekse de asıl dikkat çeken altcoin, Ethereum (ETH) oldu. Zira Ethereum önce 25 Ocak tarihinde rekorunu tazeledi, daha sonra da dün rekorunu tazeledi. Ethereum’un yanı sıra güncel tabloda Litecoin (LTC) ve Ripple’ın (XRP) da dikakt çektiği görülüyor.

Ethereum (ETH) Rekorunu Tazeledi

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan lider altcoin Ethereum (ETH), Şubat ayına hızlı bir giriş yapamamış olsa da yeni ayın ikinci gününde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. 25 Ocak’ta 1.476 dolar seviyesine ulaşan Ethereum, dün fiyatını 1.549 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Ethereum her ne kadar rekorunu tazelemiş olsa da bu aşamadan sonra bir geri çekilme yaşayarak yeniden 1.450 dolar seviyelerine dönüş yaşadı. Fakat yeni günün gelmesiyle birlikte, Ethereum yeniden gözünü yukarı dikti ve yazım sırasında 1.547 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Litecoin (LTC) Yatay Seyrini Yeniden Bozdu

Kısa süre önce kazandığı değerler ile dikkat çeken ve %7,70’lik yükselişiyle umut veren Litecoin (LTC) de daha sonra piyasalardaki durgunluğa dahil oldu ve yatay seyre geçti. Fakat Litecoin için bu yatay seyir uzun sürmedi ve LTC 142 dolar seviyesinde işlem görürken, 24 saat içinde %15’lik bir değer artışı daha yaşadı ve 152 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yazım sırasında LTC 151 dolar seviyesinde işlem görüyor.

DOGE’den Destek Alan Ripple (XRP) Bir Yükseldi, Bir Düştü

Geçtiğimiz haftaya Dogecoin (DOGE) ile birlikte damga vuran kripto varlıklardan biri olan Ripple (XRP) uzun bir süredir 0,30 doların altında yatay seyirde ilerliyordu. Ancak XRP hızlı bir şekilde değer artışı yaşayarak 0,70 doların üzerine kadar çıkmayı başardı ve 2021 yılının rekor noktasına ulaştı. Ancak bu yükseliş XRP için çok kısa soluklu oldu ve XRP yeniden 0,35 dolar civarına geriledi. Yazım sırasında XRP 0,38 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap