1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Son 2 Yılın Rekorunu 1.200 Dolara Çıkardı

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) paralel şekilde hareket eden lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin’deki yeni rekor seviyelere benzer şekilde tepki verdi. Daha önce yılbaşının ardından 1.180 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösteren ve o bölgede bir reddetme ile karşılaşan Ethereum, sonunda 1.200 dolar direncini kırdı ve son 2 yılın rekorunu tazeledi.

Ethereum Son 2 Yılın Rekorunu 1.200 Dolara Çıkardı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda rekor üstüne rekor kırdı. Yılbaşı öncesinde hedefine 30 bin doları koyan Bitcoin, daha sonra bu seviyedeki direnci aştı ve yılbaşına yeni rekor seviyesinde giriş yaptı. Bitcoin’deki bu rekor hareketliliğine lider altcoin Ethereum’dan (ETH) da yılbaşı öncesinde tepki gecikmedi. Yaşanan artışa paralel olarak Ethereum da yılbaşı öncesinde, fiyatını önce 800 dolar seviyelerine kadar çıkararak son 2 yılın zirvesini gördü. Ardından değer artışlarını Bitcoin ile eş zamanlı olarak devam ettirdi ve sonunda fiyatını 1.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Yaşadığı değer artışları ile birlikte Ethereum için belirlenen güçlü direnç noktası 1.200 dolar seviyesi olmuştu. Daha sonra ETH bu bölgeye doğru ataklar yaptı fakat fiyatını en fazla 1.180 dolar seviyesine kadar çıkarabildi. Bu bölgeden ret yiyen Ethereum, sonunda fiyatını 1.200 doların üzerine çıkarmayı başardı. 2018 yılından bu yana Ethereum için bu fiyat, rekor olarak kaydedildi. Ethereum adına tüm zamanların en yüksek seviyesi ise Şubat 2018’de 1.400 dolar olarak kaydedilmişti.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine 200 Dolar Kaldı

Ethereum’un fiyatını 1.200 dolar üzerine taşımasının, kripto para yatırımcılarındaki endişeyi bir miktar azaltması bekleniyor. Zira Ethereum 3 Ocak tarihinde fiyatını 1.000 doların üzerine çıkardıktan sonra fiyatta bir düzeltme yaşayarak 900 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bununla birlikte piyasalarda ETH adına bir endişe oluşmuştu. Fakat 6 Ocak tarihinde Coinbase ve Binance’de Ethereum’un 1.200 dolar seviyesinin üzerinde fiyatlandığı görüldü ve bunun, oluşan endişeyi dağıttığı düşünülebilir. Zira Ethereum Şubat 2018’den bu yana ilk kez 1.200 dolar seviyelerini gördü fakat hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden 200 dolar uzakta bulunuyor.

Ethereum Artık En Değerli Marka Arasında

Ethereum fiyatındaki yeni hareketlilik, son 2 yılın yeni rekor fiyatlanmasını getirdi. Öte yandan bu değer artışı ile birlikte Ethereum, piyasa değerini de artırmış oldu. ETH 2018 yılından bu yana olan süreçte fiyat rekorunu kırdı ve bununla birlikte piyasa değerini de 136 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardı. ETH piyasa değerindeki bu artış, en büyük ikinci kripto para birimini dünyanın en değerli 100 markası arasına soktu.

Ethereum Dev Bankaları Geride Bıraktı

Ethereum’un piyasa değeri 136 milyar dolar seviyesine ulaştı ve bununla birlikte lider altcoin, dünyanın en değerli 92. varlığı konumuna yükseldi. Bu değer artışı ile birlikte, Companies Market Cap’ten alınan verilere göre Ethereum; Bank of China, Morgan Stanley ve Wells Fargo gibi bankları geride bıraktı. Bu listeleme kripto para piyasalarına artan ilginin bir başka boyutu olarak kaydedildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir