1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Ethereum Tahtı Bitcoin’den Alabilecek Mi?

Kripto para piyasalarının lider para birimi Bitcoin’in (BTC) son 2 gündeki büyük sıçrayışları ile birlikte 18 bin 600 dolara kadar çıkıp, ardından sert bir düşüş yaşaması sonrası gözler BTC dışında, altcoinlere çevrildi. Piyasalarda BTC’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise bu altcoinler arasında lider durumda. Ethereum’un yaptığı atakların ardından yerli kripto para topluluğunda usta analistler değerlendirmelerde bulundu.

Ethereum Tahtı Bitcoin’den Alabilecek Mi?

Kripto para piyasalarında küresel çapta birçok analist bulunuyor. Bu analistler, piyasadaki analistleri değerlendirerek yatırımcılara tavsiye niteliğinde yorumlarını aktarıyor. Küresel çapta olduğu gibi ülkemizde de kripto para piyasasına ilgi oldukça fazla ve yerli analistler de değerlendirmede bulunuyor. Bu kapsamda, yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden “Tobby Kitty” sosyal medyada Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Tobby Kitty: “Al Sana Flippening”

Yerli kripto para topluluğunun bilindik ve önemli isimlerinden Tobby Kitty, Twitter üzerinden “Flippening” vurgusu yaptı. Bir grafik paylaşan Tobby Kitty, Flippening kavramından söz etti. Bu paylaşım da özellikle yerli kripto para topluluğunda, böyle bir şey yaşanır mıi sorusunu akıllara getirdi. Tobby Kitty’nin söz ettiği “Flippening” kısaca; Ethereum’un (ETH) piyasa hakimiyetinin, Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyetini geçmesi ihtimalidir. Tobby Kitty Twitter’da, grafikteki ETH ve BTC uç noktalarının birbirine en çok yaklaştığı noktayı kırmızı çerçeve içine alarak; “Al sana Flippening. Zamanında oluyordu. Kırmızı kutu içinde baskınlık. Bitcoin %37 Ethereum %31” sözleriyle paylaştı.

Bitcoin Tüm Kripto Paralarının Piyasa Değerinin Yüzde 86.74’üydü!

Yakın bir zamana kadar, BTC 2009’daki oluşumundan bu yana ciddi bir rekabet olmadan hep en üst sırada yer aldı. En son 24 Şubat 2017’de BTC’nin piyasa değeri, diğer tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinin %86.74’ünü temsil ediyordu. O günden bu yana, birim fiyatı yükselmiş olsa da BTC’nin Pazar payı hızla düştü ve şimdi bu oran %64 seviyesinde.  Ayrıca başta Ethereum olmak üzere, diğer altcoinler de hızla Pazar payı kazandı. Yüzdelik dilimde, pastadan en çok Bitcoin’e gitse de bu durum ilerleyen zamanlarda değişebilir.

Tobby Kitty: “Bankacılığın Yaptığı Her Şeyi DeFi İle Yapabiliyorsun”

Konuyla ilgili açıklamasını devam ettiren Tobby Kitty, bahsedilen dönem için; “Diyorum o zaman sadece iki tane kedi alıp satıyordun. Şu an modern bankacılığın yapabildiği neredeyse her şeyi DeFi ile yapabiliyorsun. Şakamız yok, herkes ayık olsun.” ifadelerini kullandı.

Kitty: “Artık Ethereum Çok Daha Devasa”

Tobby Kitty bir grafik paylaşarak; “Dediğime kanıttır. Cryptokitties Ethereum ağını kilitlemişti o zamanlar. Şu an DeFi yanında ufacık çocuk kaldı. Ethereum alın Flippening olacak demiyorum. Ama bunu herkes iyi bilsin, altcoin sezonu gelecek, Ethereum turuncu çocuğu tekme tokat dövecek.” Ünlü analist, konuşmasının devamında, 2017’nin Ethereum’u ile 2020’nin Ethereum’unun aynı olmadığını, Bitcoin’in aynı Bitcoin olduğunu fakat Ethereum’un çok daha devasa olduğunu dile getirdi.

Yorum Yap