1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Kripto para piyasalarında gözler lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üzerindeyken, lider altcoin Ethereum (ETH) gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve fiyatını 1.420 dolar seviyesinin üzerinde konumlandırdı. Bununla birlikte Ethereum’un piyasa değeri de 160 milyar doların üzerine çıktı. Bu değer artışlarından hemen sonra çok küçük bir fiyat düzeltmesi yaşayan Ethereum daha sonra 1.410 dolar seviyelerinde dengelendi. Gün içinde Etherum’un olası yukarı yönlü hareketlilikleri ve buna bağlı rekorları takip edilecek.

Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde, son bir haftadır kripto para piyasalarında volatilite gözlemleniyor. Bitcoin bir yukarı, bir aşağı hareketlenerek dalgalı grafikler çiziyor ve Bitcoin’e paralel olarak diğer birçok altcoin de benzer hareketlilikler sergiliyor. Bitcoin’deki son geri çekilmenin ardınan bugün yaşanan değer artışlarına da yine diğer birçok altcoin gün içinde değer artışı ile karşılık verdi. Fakat bu tepkilerde yine başı lider altıcoin Ethereum (ETH) çekti. Hatta Ethereum daha sonra Bitcoin’in durulmasına ayak uydurmadı ve yükselişini korudu. Bununla birlikte Ethereum gün içinde önce kendisi için güçlü bir direnç noktası olarak belirlenen 1.300 dolar seviyesini kırdı geçti ve 1.335 dolar seviyelerinde bir süre tutundu. Daha sonra değer artışına öğlen saatlerinde devam eden ETH, bu kez 1.390 dolar seviyelerinde küçük hareketli geri çekilmeler yaşadı ancak beklenen rekor yine öğlen saatlerinde geldi ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.420 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı.

19 Ocak 2021: ETH Yeni Rekorunu Kırdı!

Ethereum, kripto para piyasalarının şaha kalktığı 2017 yılında, lider Bitcoin’e paralel bir şekilde büyük bir ralli başlatmış ve 2018 yılının Şubat ayına kadar bu rallisini sürdürmüştü. Daha sonra o tarihlerde Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.420 dolar olarak belirlemişti. Bu tarihin ardından bir daha o seviyelere ulaşamayan Ethereum için gözler, bu kez 2020 yılında başlayan ralliye çevrildi ve Ethereum 3 yıl öncekine benzer bir hareketlilik göstererek yine yılbaşına değer artışları ve son 2 yılın zirvesiyle giriş yaptı. Yeni yıl boyunca kademeli artışını sürdüren Ethereum, sonunda 19 Ocak 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı ve 1.423 dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte Ethereum’un piyasa değeri de 160 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum Fiyat Hareketliliği

CoinGecko tarafından aktarılan bilgilere göre, Ethereum yılbaşından bu yana değerini yaklaşık olarak iki katına çıkarmayı başardı. Öte yandan Ethereum, bir yılda %700’den fazla artış göstermiş oldu ve son haftada ise ETH %30 oranında bir değer artışı yaşadı. Bu hareketlilikler Ethereum’a yeni rekorunu getirdi.

Grayscale ETH Fonlarında Bir Değişiklik Yok

Ethereum son 1 haftada değerini %30’un üzerinde artırdıktan sonra, son 24 saat içinde 100 milyon dolarlık bir satışla karşılaştı. Öte yandan Grayscale’in ETH fonlarında 9 Aralık tarihinden bu yana herhangi bir değişiklik yaşanmadı. ETH 2.0 güncellemesi için açılan sözleşmede hala 2,64 milyon adet ETH stake için hazır bulunuyor.

Yorum Yap