1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ethereum Üst Üste 26 Gün Bin Doların Üzerinde Kaldı

25 Ocak tarihinde 1.476 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen lider altcoin Ethereum (ETH), dünkü yaşanan yükseliş trendinde her ne kadar sınırlı değer kazançları yaşamış olsa da dünkü kapanışıyla birlikte önemli bir gelişme yaşamış oldu. Ethereum, piyasaya sürüldüğü günden bu yana, dünkü kapanışıyla birlikte ilk kez arka arkaya 26 gün 1.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Ethereum’un bu başarısı sonrasında analistler ne dedi?

Ethereum Üst Üste 26 Gün Bin Doların Üzerinde Kaldı

Kripto para piyasalarında dün yaşanan artışlarda yine öncü lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Ancak bu kez Bitcoin’i, beklenmedik çıkışıyla Dogecoin (DOGE) de destekledi. Altcoinler kanadınan DOGE’nin devasa yükselişi ile birlikte piyasalara yön veren Bitcoin’in gün içinde 38 bin dolar seviyesine kadar yükselmesi, diğer altcoinleri de harekete geçirdi. Bu hareketlilikte diğer birçok altcoin de Bitcoin’e paralel olarak sert yükseliş yaşarken, lider altcoin Ethereum (ETH) değer artışlarında sınıfta kaldı. Birçok altcoinin sert yükselişine kıyasla daha az değer kazanımı yaşayan Ethereum için asıl önemli olan gelişme ise günün kapanışında gerçekleşmiş oldu. Lider altcoin Ethereum, piyasalara sürüldüğünden bu yana ilk kez 26 gün üst üste 1.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Ethereum Araştırmacısı Konuya İlişkin Verileri Paylaştı

Ethereum son olarak 4 Ocak gününü 1.042 dolar seviyesinde kapatmıştı ve bu tarihten sonra bir daha hiç bu seviyenin altına inmedi. 25 Ocak tarihi ise Ethereum için ayrıca tarihe geçti ve lider altcoin bu tarihte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.476 dolara ulaştı. 29 Ocak tarihinde ise Ethereum kapanışını 1.380 dolar seviyesinde yaptı. Bu kapanış ile birlikte, Ethereum araştırmacısı Evan Van Ness üst üste 26 gün boyunca 1.000 dolar üzerinde kalmayı başaran Ethereum için bunun çok önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

ETH En Son Ocak 2018’de 25 Gün 1.000 Doların Üzerinde Kaldı

Ethereum araştırmacısı olduğu bilinen Evan Van Ness, Ethereum’un bu kapanışıyla birlikte çeşitli açıklamalarda bulundu. Ness, Ethereum’un en sonra 2018 yılında 25 gün boyunca 1.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardığını ancak bunun da ardışık günlerden oluşmadığını ifade etti. Ness’in paylaştığı verilere göre ETH 6 Ocak 2018 ile 21 Ocak 2018 arasında 1.000 doların üzerinde kapanış yapmayı başardı. Daha sonra 24 Ocak 2018 ile 1 Şubat 2018 arasında da kendi zirvesini gördü ve 2018 yılının Aralık ayında, iki haneli fiyatlara düştü.

Ethereum Piyasa Hacminde Önemli Artış

Ethereum’un 3 yıl önce gösterdiği fiyat hareketliliğinde, piyasa hacmi de oldukça sınırlı seviyede kalmıştı. Ethereum’un piyasa hacmi 2018 yılının Ocak ayında, 1 milyar dolar ile 4 milyar dolar arasında kalmıştı. Ancak aradan geçen 3 yılın ardından bugün, Ethereum’un piyasa hacmi 11,7 milyar dolara ulaştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir