1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Yatırımcılarının 2020 Sonunda Beklentisi 500 Doların Altında
Trendlerdeki Yazı

Ethereum Yatırımcılarının 2020 Sonunda Beklentisi 500 Doların Altında

Ethereum fiyatındaki gelişmeler yatırımcıların dikkatini çekmeyi sürdürmekte. Ethereum fiyatında neler olacağından bağımsız olarak yatırımcılar fiyatın çok büyük değer kaybetmesini beklemiyor.

Ethereum

Çok sayıda Ethereum yatırımcısı bu yılın sonunda lider altcoin hakkında 500 doların altında fiyat beklentisine sahip olduğunu  belirtiyor. Bitcoin fiyatının 2021 yılının ilk başlarında rekor kıracak olduğu iddiaları bu dönemde piyasayı meşgul ederken, ETH yatırımcıları ise rekorun 2021 yılında kırılıp kırılmayacak olduğu hakkında soru işaretleri olduğunu belirtmekteler.

Bitcoin fiyatındaki değer kayıplarının ardından yıl sonuna dair Bitcoin’de 20.000 dolar beklentisi azalma eğilimi göstermesine rağmen 2021 yılının başında 20.000 dolar üzerinde bir rekor beklentisi uzun süredir etkisini devam ettirmekte.

Ethereum Bugün 386 Dolardan Alıcı Arıyor

Lider altcoin Ethereum bugün gün içerisinde 386 dolar seviyesinden yeni alıcılar arıyor. 483 dolar seviyesine yükseldikten hemen sonra düşüş eğilimi gösteren ve ardından 323 dolar noktasına kadar düşen Ethereum (ETH) daha sonrasında yükselmiş ve 350 dolar bandını kısa süre içerisinde geçebilmişti.

Ancak 483 dolar seviyesine ulaşamayan Ethereum fiyatında bu dönemde düşüş etkisi devam ediyor ve 400 doların altında fiyatlanıyor.

Yatırımcılar Bitcoin’e Yöneldi

Çok sayıda altcoin yatırımcısı bu dönemde Bitcoin’de beklenmedik değer artışlarının olduğu gerekçesini öne sürerek 13.864 dolara ulaşan Bitcoin’e sahip çıktı ve ellerindeki varlıklara yatırım yapmak yerine Bitcoin’e yatırım yaptılar.

Bitcoin fiyatının düşmesi gün içerisinde bazı yatırımcılarda hayal kırıklığına sebep olurken, bazı yatırımcılar ise altcoin fiyatlarında da düşüş yaşanmasını örnek vererek “yükselişler devam edecek, piyasa biraz geriledi” dedi.

Ethereum İlgi Çekiyor

Ethereum fiyatından bağımsız olarak 2. sırada yer alması ve en büyük altcoin olması ile en güvenilir altcoin olarak görülüyor. Bunun ana sebepleri arasında Ethereum fiyatının çok arka sıralarda bulunan altcoin varlıklara oranla Bitcoin’e karşı zaman zaman daha fazla değer kazanabilmesi ve hiçbir zaman 0 dolara düşeceğine inanılmıyor olması gibi etkenler yatıyor.

*Ethereum fiyatı borsadan borsaya, bazı durumlarda 1 dakika öncesine göre 1 dakika sonrasında büyük fiyat değişimi gösterebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap