1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ethereum’da Yaşanan Sert Düşüş Ne Anlatıyor?

Ethereum’da Yaşanan Sert Düşüş Ne Anlatıyor?

Ethereum (ETH), toplu kripto para piyasası tarafından görülen düşüşten fazlasıyla etkilendi ve Bitcoin’in (BTC) neredeyse 19 bin dolara yükselmesi ile beraber, 2020 yılının yeni zirvesi 495 dolar seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Daha sonrasında, kripto para piyasalarının lider altcoini ETH, bazı ticaret platformlarında 450 dolar seviyesine ani ve sert bir düşüş gerçekleştirdi.

Ethereum’da Yaşanan Sert Düşüş Ne Anlatıyor?

Kripto para piyasalarında yaşanan toplu düşüşten, Ethereum da fazlasıyla etkilendi. Bitcoin’in yeni zirvesine yürüdüğü düşünülürken, neredeyse 19 bin dolar seviyesine yükselmesi ile birlikte Ethereum da 495 dolar seviyesine çıkarak rekor kırdı. Ardından Ethereum, kripto para piyasasında gerçekleşen toplu düşüşlerden de etkilenerek, bazı ticaret platformlarında 450 dolar seviyesine ani ve sert bir düşüş gerçekleştirdi.

ETH Sert Düştü Sonra Toparlanmaya Başladı

Ethererum’da (ETH) yaşanan, %10 oranındaki sert düşüş birkaç dakika içinde gerçekleşti ve tüm piyasada adeta bir şok dalgası yarattı. Bu sert düşüşünün ardından toparlanma emareleri gösteren ETH, şu sıralar 470 doların biraz üzerinde konsolide olmuş durumda.

Ethereum, bugün kripto para piyasalarında düşüşe geçen ilk varlık oldu. ETH’nin bu sert düşüşünü ise en büyük rakibi Bitcoin izledi. Bu düşüşün yoğunluğu piyasalarda  acımasız oldu ve Ethereum’un 400 dolar üzerindeki bölgede oluşturduğu tüm temel destek noktalarını adeta parçaladı.

Ethereum’un Düşüşünün Piyasalarda İki Büyük Etkisi Oldu

Kripto para piyasalarında bu düşüşün iki büyük etkisi oldu. Bu etkilerin ilki long pozisyonların tasfiyesi ve ikincisi de daha fazla olumsuzluk ve düşüş bekleyen ayıları tuzağa düşürmek olarak gerçekleşti. Bu durum, Ethereum’un 500 doları aşan daha sürdürülebilir bir yükseliş için teknik bir düşüş olarak yorumlanabilir. Ethereum şu sıralar 477 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu da 500 dolarlık en yüksek seviyelerden bir düşüşe işaret ediyor fakat kısa süre önceki 450 dolarlık düşük seviyeler ele alındığında, kayda değer bir artışın yaşandığı görünüyor.

Boğaların Ethereum’u 470 doların üzerinde desteklemesi, Bitcoin için teknik açıdan zorluk anlamına gelecektir ve yakın vadede kripto parada potansiyel yükselecektir.

Aayush Jindal da ETH’yi Yorumladı

Ethereum toparlanma emareleri yaşıyor ancak anahtar seviye olarak kabul edilen 485 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Analist Aayush Jindal’a göre fiyat, 470 dolarlık ana destek seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı tutuyor. Saatlik ETH/USD grafiğinde 477 dolara yakın destekle oluşan büyük yükseliş eğilimi çizgisi var.

Bir Trader ETH’nin 700 Dolar Olacağına İnanıyor

Kripto para piyasalarında bir hayli popüler olan bir trader, kısa vadede ETH’nin 700 dolara ulaşacağına inandığını ifade etti. Trader; “Ethereum’un yükselişi için 490 doları kısa zaman içerisinde görmesi gerekiyor ve 700 dolara giden net bir yol görüyorum. Dün gece görülen 430 dolarlık seviyeye düşüş tanrının hediyesidir.” sözleri ile yorumunu dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap