1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ethereum’dan İyi Haberler ve Güçlü Sinyaller: ETH Rallisi Tamam Mı Devam Mı?

Ethereum’dan İyi Haberler ve Güçlü Sinyaller: ETH Rallisi Tamam Mı Devam Mı?

Ethereum rallisini desteklemesi muhtemel haberler gelmeye devam ediyor! Gözler Ethereum 2.0 gelişmelerine çevrilmişken olumlu bir haber günlük açılan ETH hesaplarından geldi. 16 Ekim tarihinden bu yana günlük Ethereum adreslerinin sayısının görülmeyen seviyelere yükseldiği bilgisi paylaşılırken, ETH yükselişinin devam etmesi piyasada güçlü karşılık buldu. Analistler ise Bitcoin kararlarına da dikkat çekmeyi ihmal etmedi.

Ethereum’dan İyi Haberler ve Güçlü Sinyaller: ETH Rallisi Tamam Mı Devam Mı?

Sadece 4 gün içerisinde 390 dolardan 460 dolar seviyelerine yükselen ETH ses getirmeye devam ediyor! ETH yükselişinin alt coin’lere sıçrama olasılığı kripto para yatırımcılarının Ethereum’a dikkat kesilmesine yol açarken, günlük ETH adres sayısının 16 Ekim’den bu yana görülmemiş seviyelere yükselmesi rallinin devam edebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Muhtemel Ethereum 2.0 Heyecanı Temelleri Güçlendiriyor!

Devam eden Ethereum rallisinde artan kullanıcı aktivitesi ve güçlü temeller yükselişin desteklendiğini gösterirken, uzman analistlerin bir bölüm kullanıcı etkinliğinin artmasını Ethereum 2.0 güncellemesi sebepli duyulan heyecana bağlıyor. Pek çok olumsuz yanını 2.0 sürümü ile düzeltecek olan ETH, yaşadığı son yükselişte bazı uzmanlara göre balina kaynaklı kısa vadeli değil, uzun vadeli bir trendin içine girdi!

On-Chain piyasa analiz şirketi olan Santiment’e bağlı araştırmacılar, günlük Ethereum adreslerinin sayısının fiyatla birlikte arttığını gözler önüne serdiler. Araştırmacılardan sağlanan verilere göre ETH ile birlikte ETH Blockchain’e olan talep gerçek miktarda artış gösteriyor! Verileri paylaşan araştırmacılara göre ise Ethereum ağında etkileşime giren günlük aktif adres sayısı, 16 Ekim’den bu yana en yüksek seviyelere doğru yükselişini sürdürüyor!

Altcoin’ler Olumlu Etkilenir Mi?

Bitcoin yükselişi ile uzun bir süredir domine edilen altcoin piyasası da dikkatleri amiral gemisi Ethereum’a çevirmiş durumda! Ethereum cephesinde FOMO etkisi halen devam ederken bazı analistler, kademli ETH satışları ile elde edilen karların altcoin’lere akacağını düşünüyor. ETH kar realizasyonlarında analistlere göre muhtemel bir altcoin rallisi gerçekleşebilir!

Son 24 Saatte ETH Artışı Yüzde 3’e Yaklaştı!

Öte yandan Ethereum fiyatı son 24 saatte %2,67 artarak 450,33 dolara yükseldi. ETH/BTC çifti de bugün hafif yükseliş eğilimi ile 0,029279 seviyesine yükseldi. Ekim ayından bu yana Bitcoin’e karşı dikkat çeken bir zayıf performans gösteren ETH’da yaşanan hareketlilik ise piyasa duyarlılığını güçlendirmeyi başarıyor!

Eylül – Kasım döneminde BTC karşısında durma noktasına gelen ETH, yeniden toparlanmaya başlarken bunun ana sebebi şüphesiz ETH 2.0 için geri sayımın başlaması! Güncelleme sebebi ile artan yeni ETH adres sayısı gösteriyor ki yatırımcılar Ethereum 2.0’ın bir parçası olmak istiyor. ETH 2.0’ın bir parçası olmak içinse ETH2 adresindeki varlıkların kilitlenmesi gerekiyor. Karşılığında ise yüzde 15 civarı bir teşvik alınabilecek.

Kısa vadede ETH 2.0 etrafında devam eden heyecan Etherum fiyatını destekleyecek gibi görünüyor. Yatırımcıların tutmak amacı ile satın almasına ek olarak gelen yeni taleplerle birlikte Ethereum rallisi bir müddet daha sürebilir!

Yorum Yap

Yorum Yap