1. Ana Sayfa
 2. Coin Gündemi

Exen Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Exen coin popülaritesi son dönemde giderek artıyor. Peki, Exen coin nedir, özellikleri nelerdir? Exen coin yatırımı yapmak mantıklı mı? Ayrıntıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Exen Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Exen Coin, alımı detaylandırılırken Exen Coin’in ERC-20 tabanında üretilmiş bir kripto para olduğu, işleme girdiği kripto para borsalarından rahatlıkla satın alınabildiği belirtilir. Satın alım için kripto para borsasında EXEN Coin alım emirleri verilmelidir. EXEN Coin, sadece 15 milyon adet arz ile üretilen ve Bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılabilen kripto paradır.

Exen Coin Nereden Alınır?

Exen Coin alınan yer, Bitexen kripto para borsasıdır. Bu borsada hesaba sahip olanlar, alım-satım ve takas işlemlerinde Exen Coin kullanabilirler. Borsa hesaplarına bağlı cüzdanda Exen Coin saklayabilirler. Kripto paralar yalnızca işleme girdikleri borsa platformlarından alınabilirler.

Exen Coin Nasıl Alınır?

Exen Coin almak için izlenen adımlar şu şekildedir:

 • İnternetten Bitexen borsa platformuna erişim sağlanmalıdır.
 • Ardından borsanın ana sayfasından “yeni kayıt“ menüsüne tıklanmalıdır.
 • Ekrana gelen kayıt tablosu kimlik bilgileri ile doldurulup, ardından gelen bir dizi kimlik tanımlama aşaması tamamlanıp, kayıt edilmelidir.
 • Yeni sayfa üzerinden “ para yatır“ seçeneğine tıklanıp, bu alanda hesaba satın alma işlemi için belirli tutarda para yatırılmalıdır.
 • Hemen ardından borsa sayfasından “kripto al“ seçeneğine tıklanıp, Exen Coin paritesinin yer aldığı satın alam sayfasına gidilir.
 • Bu alanda uygun bir fiyat girişi üzerinden veya o anda görüntülenen güncel fiyattan Exen Coin satın alma emri verilir.
 • Emir onayının gelmesi ile birlikte Exen Coin miktarı, hesabın sanal cüzdanında görülür.

Exen Coin Ne İşe Yarar?

Exen Coin işlevleri şöyledir:

 • Bitexen platformunda kullanıcı olan ve platforma yeni kullanıcılar kazandıran yani referans kanalı görevi üstlenerek kullanıcı çeken kişilere, Exen Coin ödülleri verilir. Bu kapsamda Exen Coin ağda ödüllendirme sistemini kurar.
 • Exen Coin ile merkeziyetsiz ağda, kripto para borsalarından alım-satım yapılabilir.
 • Exen Coin, kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine, düşük masraflı ve hızlı transferi mümkün kılar.
 • Bitexen kripto para borsası içinde en düşük masraflı şekilde işlem yapmakta kullanılabilir, alım-satım yarışmalarına kayıt olma hakkını verir.

Exen Coin’in işlevi Bitexen platformundaki yatırımcılara değer katmaktır. Cüzdanında Exen Coin olmayanlar, platformda özel etkinliklere ve yarışmalara katılamazlar.

Exen Coin Nasıl Saklanır?

Exen Coin saklamak için Bitexen platformundan bilgisayara veya akıllı cihazlara indirilebilen sanal Exen Coin cüzdanı kullanılır. Bu cüzdan ile çevrimiçi saklama yapılabilir. Diğer yandan sanal mağazalardan edinilen ERC-20 donanım kripto para cüzdanları içinde de, Exen Coin saklanabilir.